II Wojewódzkie Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze województwa dolnośląskiego. zgromadziły rekordową liczbę uczestników – na starcie stanęło 39 drużyn młodzieżowych, w tym 18 drużyn dziewczęcych oraz 21 drużyn chłopięcych. Dodatkową atrakcją zawodów był pokaz umiejętności przygotowany przez gościnną drużynę ze Związku Straży Pożarnych Kraju Związkowego Saksonii, która poza klasyfikacją generalną zaprezentowała swoje umiejętności. Równolegle przeprowadzono także wewnętrzną rywalizację dla 17 opiekunów i instruktorów młodzieżowych drużyn pożarniczych.
Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to nie tylko sportowa rywalizacja – to przede wszystkim kształtowanie postaw, dyscypliny, odwagi i gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w gminie Długołęka i to właśnie wójt Wojciech Błoński przekazał wójtowi gminy Świdnica Bartłomiejowi Strózikowi symboliczne trofeum zawodów.
W sobotę, 21 marca młodzi adepci pożarnictwa musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi nie tylko doskonałej sprawności fizycznej, ale przede wszystkim wyjątkowej precyzji, szybkości reakcji oraz wzorowej współpracy zespołowej. O ostatecznej kolejności w klasyfikacji drużynowej decydował bowiem sumaryczny czas uzyskany przez wszystkich członków drużyny.
Zawody, będące eliminacjami do rozgrywek ogólnopolskich, zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego we współpracy z samorządem gminy Świdnica oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.
Najlepsze drużyny będą miały przywilej repetowania Dolnego Śląska na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w Kędzierzynie Koźlu 11 kwietnia 2026 r.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, medalistom i opiekunom drużyn! Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów, sponsorów oraz kibiców za wspaniały doping.
Kolejność zajętych miejsc w klasyfikacji drużynowej przedstawia się następująco.
W kategorii drużyn dziewczęcych:
- miejsce Rokitki
- miejsce Lubnów
- miejsce Latkowa
- miejsce Szklary Dolne
- miejsce Trzebnice
- miejsce Stara Kraśnica
- miejsce Jaworzyna Śląska
- miejsce Różyniec
- miejsce Przedmoście
- miejsce Czerwona Woda
- miejsce Siekierczyn
- miejsce Smolec
- miejsce Zawada
- miejsce Niemstów
- miejsce Gogołów
- miejsce Szklarnia
- miejsce Ptaszków
- miejsce Mściwojów
W kategorii drużyn chłopięcych
- miejsce Czerwona Woda
- miejsce Latkowa
- miejsce Krzywa
- miejsce Serby
- miejsce Trzebnice
- miejsce Stradomia Wierzchnia
- miejsce Smolec
- miejsce Gogołów
- miejsce Węgliniec
- miejsce Świeradów Zdrój
- miejsce Lubnów
- miejsce Okrzeszyn
- miejsce Trzebieszowice
- miejsce Świerzawa
- miejsce Witoszów Dolny
- miejsce Wierzbowa
- miejsce Karpacz
- miejsce Sokołowsko
- miejsce Marcinowice
- miejsce Niemstów
- miejsce Boguszów
Organizatorzy:
- Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. dolnośląskiego
- Gmina Świdnica – miejsce gdzie warto żyć
- Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy
- Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu
Zawody wspierali:
- Samorząd Województwa Dolnośląskiego
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
- Dolnośląskie WOPR
- Komisja ds. Młodzieży i Sportu ZOW ZOSP RP Województwa Dolnośląskiego
- Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich OW ZOSP RP Województwa Dolnośląskiego









Więcej zdjęć znajdą Państwo w na stronie www.gmina.swidnica.pl