Start Aktualności
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM - CZYLI FERIE NA SPORTOWO W GMINIE ŚWIDNICA Drukuj Email
Piątek, 25. Styczeń 2019 00:00
foto: Piłka nożna halowa - ferie w gminie ŚwidnicaTurnieje sportowe, zajęcia na ściance wspinaczkowej i przyszkolnym basenie w Witoszowie Dolnym, wyjazdy do kina w Świdnicy i Wałbrzychu, Teatru Lalek we Wrocławiu, zajęcia przygotowujące do egzaminów ośmioklasisty, zimowisko, pokazy akrobatyczne to jedne z wielu atrakcji, które czekają na dzieci i młodzież w gminie Świdnica. Dla 1414 uczniów uczęszczających do gminnych placówek oświatowych rozpoczynają się właśnie ferie zimowe.
Czytaj dalej…
 
ROZGRYWKI TENISA STOŁOWEGO W MAKOWICACH Drukuj Email
Czwartek, 24. Styczeń 2019 00:00
foto: Mecz tenisa stołowegoOd 3 lat Ludowy Klub Sportowy „Płomień Makowice” organizuje turnieje tenisa stołowego na zakończenie ligi. Nie inaczej było w tym roku. Podczas Noworocznego Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Radnego Arkadiusza Piasecznego do sportowej rywalizacji zgłosiło się 40 zawodników i zawodniczek.
Czytaj dalej…
 
OGŁOSZENIE: Nabór na stanowisko – animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich Drukuj Email
Wtorek, 22. Styczeń 2019 15:19
Logo GOKSiRDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ogłasza nabór na stanowisko – animator zajęć profilaktycznych na świetlicach wiejskich.
Czytaj dalej…
 
XXII GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Poniedziałek, 21. Styczeń 2019 15:30
foto: XXII Gminny Przegląd Zespołów KolędniczychW XXI Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w dniach 16.01.2019-17.01.2019 w Bystrzycy Górnej wzięło udział 12 zespołów, w tym 248 uczestników. Prezentacje kolędowe zostały przygotowane pod kierunkiem opiekunów, wychowawców świetlic środowiskowych, instruktorów oraz nauczycieli szkół podstawowych oraz przedszkoli.
Czytaj dalej…
 
XXII GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH. Drukuj Email
Środa, 09. Styczeń 2019 15:30
XXII Gminny Przegląd Zaspołów KolędniczychGOKSIR w Świdnicy zaprasza wszystkich chętnych z terenu Gminy Świdnica do wzięcia udziału w XXII Gminnym Przeglądzie ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH, który odbędzie się 16 i 17 stycznia 2019 roku od godziny 9:00 w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej.
Kategorie wiekowe uczestników:
  • I- dzieci w wieku od 5 lat - 9 lat
  • II - młodzież w wieku od 10- 13 lat
  • III- młodzież w wieku od 14 - 18 lat
  • IV- osoby dorosłe
Czytaj dalej…
 
KOLĘDOWANIE NA GÓRALSKĄ NUTĘ Drukuj Email
Piątek, 28. Grudzień 2018 00:00
foto: Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Góralska Hora

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w sobotę 29.12.2018 r. w kościele pw. św. Anny w Grodziszczu mieszkańcy Gminy Świdnica mieli przyjemność wysłuchać wspaniałego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli „Góralska Hora”. Kapela wykonuje rodzimą muzykę góralską z rejonów Beskidów i Tatr.

Czytaj dalej…
 
GMINA ŚWIDNICA NA II MIEJSCU W FINALE XIX DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST Drukuj Email
Piątek, 14. Grudzień 2018 00:00
foto: Uroczysty final XIX Dolnośląskich Igrzysk Mieszkańców Miast i Wsi - laureaciW dniu 12 grudnia 2018 roku w Gaju Oławskim odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast, którego organizatorem był powiat oławski – zwycięzca XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi I Miast.
Czytaj dalej…
 
MIKOŁAJ W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Wtorek, 11. Grudzień 2018 00:00
foto: Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z laureatką konkursu EKO-LAPBOOK Dmuchane zamki, zabawy sportowe, wata cukrowa, popcorn oraz lukrowane pierniczki. To tylko część atrakcji na jakie mogły liczyć dzieci podczas niedzielnego spotkania z Mikołajem w Witoszowie Dolnym. Dodatkową atrakcją było wyłonienie zwycięzców tegorocznego konkursu EKO-LAPBOOK skierowanego do mieszkańców gminy Świdnica, a mającego na celu dbałość o środowisko naturalne.
Czytaj dalej…
 
OKRĄGŁY JUBILEUSZ KLUBU SENIORA Z PSZENNA Drukuj Email
Wtorek, 20. Listopad 2018 12:59
foto: 10-lecie Klubu Seniora z PszennaJesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie – może być pełna płomiennych barw. Dowodem potwierdzającym tą tezę jest działalność Klubu  Seniora z Pszenna, który właśnie świętował 10. lecie swojej działalności.
Czytaj dalej…
 
MIESZKAŃCY KOMOROWA UCZCILI STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI Drukuj Email
Wtorek, 13. Listopad 2018 20:43
foto: Uroczysta akademia w KomorowieUroczystą Mszą św., wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, posadzeniem dębu niepodległości, akademią – tak mieszkańcy sołectwa Komorów uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
Czytaj dalej…
 
PATRIOTYCZNE ŚNIADANIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Niedziela, 11. Listopad 2018 20:58
foto: Przedstawienie historyczne Teatrzyku Obrzędowego TRADYCJAPo raz dziewiąty mieszkańcy Bystrzycy Górnej uczcili Narodowe Święto Niepodległości patriotycznym śniadaniem.
Czytaj dalej…
 
ZAPROSZENIE NA IX ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Piątek, 09. Listopad 2018 11:26
PLAKAT ŚNIADANIE PATRIOTYCZNEStowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej "TRZY SOSNY", Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają na wspólne obchody Święta Odzyskania Niepodległości podczas IX Śniadania Patriotycznego, które odbędzie sie 11 listopada (niedziela) na świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej o godz. 9.15. Spotkanie poprzedzone będzie mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 8.00 celebrowaną w Kościele Wniebowzięcia NMP. W programie obchodów Święta Niepodległości znajdzie się m.in. spektakl "Najdroższa nam wolność" w wykonaniu Teatrzyku Obrzędowego TRADYCJA. Dla gości przewidziany jest poczęstunek oraz biesiada okraszona wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
 
LIGA ORLIKA 2018/2019 Drukuj Email
Piątek, 09. Listopad 2018 07:48
foto: Liga Orlika w LutomiAmatorska Liga Orlika organizowana przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Świdnicy przy pomocy animatorów orlików w Lutomi i Szczepanowie dotarła na półmetek rozgrywek. W Rundzie jesiennej zostały do rozegrania już tylko dwie kolejki na Hali w Witoszowie Dolnym.
Czytaj dalej…
 
4. RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI ZA NAMI Drukuj Email
Poniedziałek, 05. Listopad 2018 21:30
foto: Kibice oraz zawodnicy na trasie półmaratonuW sobotę 3 listopada odbył się 4. RST Półmaraton Świdnicki. Główna trasa biegu licząca 21,0975 km,prowadziła przez miejscowości położone na terenie gminy Świdnica: Opoczkę, Bojanice, Burkatów, Bystrzycę Dolną. Na całej trasie biegu zawodników dopingowały i służyły wsparciem głośne i czasem bardzo barwne grupy kibiców, którym w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy.
Czytaj dalej…
 
KOLEJNE ŚWIETLICE OFERUJĄ BEZPŁATNE ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Drukuj Email
Wtorek, 30. Październik 2018 15:45
foto: Zajęcia taneczne break-danceOd listopada ruszają kolejne zajęcia w dwóch gminnych świetlicach. Tym razem miłośnicy BREAK DANCE będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych w Mokrzeszowie przez Marka Chrobaka w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00. W Słotwinie zostaną zorganizowane warsztaty manualno-plastyczne, prowadzone w każdy czwartek od godz. 16.00 do godz. 18.00. W planach jest uruchomienie bezpłatnych zajęć językowych na świetlicy w Witoszowie Dolnym.
Czytaj dalej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 59