Start Aktualności Wydarzenia PATRIOTYCZNE ŚNIADANIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ
PATRIOTYCZNE ŚNIADANIE W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Niedziela, 11 Listopad 2018
foto: Przedstawienie historyczne Teatrzyku Obrzędowego TRADYCJAPo raz dziewiąty mieszkańcy Bystrzycy Górnej uczcili Narodowe Święto Niepodległości patriotycznym śniadaniem.

Punktualnie o godzinie 8.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bystrzycy Górnej rozpoczęła się uroczysta Msza św., sprawowana przez ks. proboszcza Tomasza Federkiewicza. Po zakończeniu mszy świętej wierni przeszli do świetlicy, gdzie odbyło się tradycyjne śniadanie patriotyczne, przygotowane przez Stowarzyszenie Trzy Sosny, sołtysa i Radę Sołecką w Bystrzycy Górnej.

Kolejny rok z rzędu mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi mogli podziwiać talent aktorów – amatorów, zrzeszonych wokół Teatrzyku Obrzędowego „Tradycja”, który prowadzi Sylwia Danisiewicz. Podczas uroczystego śniadania nie brakowało wspólnego śpiewania i długich rozmów o historii. Na pamiątkę tego historycznego wydarzenia,  bliko 180 ucznistników otrzymało symboliczny liść dębu w biało-czerwonych barwach, nawiązujący także 100 dębów posadzonych posadzonych w gminie Świdnica.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: