Start Sport, LZS I SAMORZĄDOWO-MEDIALNO-SPORTOWY TURNIEJ KRĘGLI AMATORSKICH
I SAMORZĄDOWO-MEDIALNO-SPORTOWY TURNIEJ KRĘGLI AMATORSKICH PDF Drukuj Email
Czwartek, 5 Marzec 2009
I SAMORZĄDOWO-MEDIALNO-SPORTOWY TURNIEJ KRĘGLI AMATORSKICHW dniu 27 lutego 2009 roku na kręgielni OSIR w Świebodzicach odbył się I Samorządowo-Medialno-Sportowy Turniej Kręgli Amatorskich. Turniejem tym LZS w Świdnicy rozpoczął obchody 10-lecia reaktywacji Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (zlikwidowanego w 1975 roku, reaktywowanego w 1999 roku). Do turnieju zgłosiło się siedem z 10 zaproszonych reprezentacji: Gmina Wiejska Świdnica (pod wodzą Przewodniczącego Rady Gminy Henryka Sary i Wójt Gminy Teresy Mazurek), Wiadomości Świdnickie (pod wodzą Anity Odachowskiej Mazurek), Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdnicy (pod wodzą Prezesa Cezariusza Zaruskiego), Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów (pod wodzą Prezesa Jacka Zamirskiego), Oddział Regionalny PCK w Świdnicy (pod wodzą Natalii Gielerskiej), Powiat Świdnicki (pod wodzą Starosty Zygmunta Worsy), Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy (pod wodzą Prezesa Ryszarda Dudkowskiego). Z zaproszenia nie skorzystały reprezentacje: Miasta Świdnica, TeleTop Sudety, Gazety Świdnickiej.

Po zaciekłej ale cały czas sportowej rywalizacji wszystkie reprezentacje uplasowały się w pierwszej ósemce w następującej kolejności:

1m - Powiat Świdnica
2m - Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdnicy,
3m - Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy,
4m - Wiadomości Świdnickie,
5m - Gmina Wiejska Świdnica,
6m - Oddział Regionalny PCK,
7m - Powiatowe Zrzeszenie LZS Dzierżoniów
 
Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary wg kolejności miejsc oraz pamiątkowe plakietki.
 
Turniej był również okazją do uhonorowania organizacji współpracujących z Ludowymi Zespołami Sportowymi Medalami 10-lecia Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy stanowiącymi podziękowanie za dotychczasową współpracę, które wręczył Prezes PZ LZS Ryszard Dudkowski.
 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: