Start Aktualności Imprezy GMINNE ZAWODY OSP W GOGOŁOWIE
GMINNE ZAWODY OSP W GOGOŁOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017
foto: Zmagania zawodników  podczas Gminnych Zawodów PożarniczychW sobotę 17 czerwca br. na boisku sportowym w Gogołowie odbyły się Gminne Zawody Pożarnicze. Gospodarzem i współorganizatorem tegorocznej edycji pożarniczych zmagań była Ochotnicza Straż Pożarna w Gogołowie.

Do zawodów zgłosiło się 19 zespołów z Gminy Świdnica. Miały one na celu sprawdzenie umiejętności strażaków oraz sprzętu. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia konkurencja – ćwiczenie bojowe. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Zwycięską drużyną okazało się OSP Witoszów.

OSP Gogołów, to jedna z ośmiu jednostek ochotniczych straży pożarnych działających w gminie Świdnica. W swoich szeregach ma 20 czynnych strażaków, 6 wspierających i 8 członków młodzieżowej drużyny pożarniczej MDP. Jednostka powołana została w latach 50-tych XX w.

Warto dodać, że do przeciwpożarowego zabezpieczenia społeczeństwa i mienia, w ramach zadania własnego na terenie gminy Świdnica utrzymywanych jest 8 jednostek OSP typu „S.. 3 jednostki włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, tj. OSP Lutomia, OSP Burkatów, OSP Witoszów.

Przypomnijmy, że Gmina Świdnica wywalczyła ponad 6,5 mln złotych z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów oraz sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych trafi do ochotniczych straży pożarnych z 5 powiatów: świdnickiego, lubańskiego, jaworskiego, wołowskiego oraz dzierżoniowskiego. Decyzją zarządu województwa projekt, którego liderem jest gmina Świdnica uzyskał dotację w wysokości 4,17 mln zł. ze środków unijnych. W najbliższym czasie nowy wóz trafi do OSP Burkatów.

Wyniki końcowe:

SENIORZY:
1. Witoszów
2. Burkatów
3. Gogołów
4. Mokrzeszów
5. Grodziszcze
6. Panków
6. Lutomia
7. Bystrzyca

KOBIETY:
1. Burkatów
2. Bystrzyca
3. Gogołów

DZIECI:
• Witoszów
• Gogołów
• Bystrzyca
• Lutomia

Wszystkie drużyny dzieci zdobyły jednogłośnie I miejsce!

DRUŻYNY MIESZANE:
• 12-15 Gogołów
• 16-18 Mokrzeszów

DZIEWCZĘTA:
• 12-15 Burkatów

CHŁOPCY:
• 12-15 Burkatów
• 16-18 Witoszów

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: