Start Aktualności Imprezy GMINNY JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE
GMINNY JARMARK WIELKANOCNY W PSZENNIE Drukuj Email
Sobota, 8 Kwiecień 2017
foto: Gminny Jarmark Wielkanocny w PszennieBajecznie, kolorowo i pachnąco było w sobotę 8 kwietnia na sali gimnastycznej Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie. Tego dnia tradycyjnie przed świętami odbył się Kiermasz Sztuki Ludowej i Kulinarnej "Jarmark Wielkanocny". Z roku na rok wydarzenie skupia coraz więcej uczestników i gości. W tym roku rekordowych 32 wystawców zaprezentowało wspaniałe wyroby kulinarne i rękodzieło artystyczne.

W swoim asortymencie pięknie zdobione stoiska oferowały m.in.: ozdoby świąteczne, pisanki, stroiki, wędliny staropolskie, rękodzieło drewniane, biżuterię ręcznie robioną, ceramikę ozdobną i użytkową, rękodzieło ze szkła, świece, wiklinę, ciasta, potrawy wielkanocne, dekoracyjne wyroby szydełkowe, z masy solnej czy glinki samo utwardzanej i mnóstwo innych.
Dla uatrakcyjnienia oferty podczas jarmarku wystąpiły   zespoły ludowe,  m.in. zespół śpiewaczy „A to Heca” z Pszenna oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żukowie, które zaprezentowały  tradycyjne  pieśni ludowe. Z programem tanecznym wystąpiła także dziecięca formacja „Smyki z Pszenna” oraz „Pląs” z Witoszowa Dolnego, prezentując wiosenny układ taneczny z barankami, zającami i kurkami w tle. 

Całe wydarzenie zgromadziło wielu  uczestników i gości. Co roku mieszkańców gminy Świdnica do Pszenna przyciąga wspaniała atmosfera. To piękna inicjatywa, która wprowadza gości w nastrój świąteczny i pozwala w przemiły sposób spędzić sobotnie popołudnie. Potrawy zaprezentowane podczas Jarmarku z pewnością znajdą się w wielu domach na stole wielkanocnym podczas uroczystego niedzielnego śniadania.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pszennie oraz Sołtys i Rada Sołecka – współorganizatorzy wydarzenia dla każdego uczestnika przygotowali pyszny i aromatyczny żurek z kiełbasą przyrządzony według starego przepisu. Gościnnie podczas Jarmarku zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich z miasta partnerskiego w Żukowie (Powiat Kartuski), Panie oprócz prezentacji rękodzieła prezentowały tradycyjne potrawy kaszubskie, które trafiają na wielkanocny stół.   

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy wszystkim życzą organizatorzy.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: