Start Aktualności Wydarzenia KOLĘDOWANIE NA GÓRALSKĄ NUTĘ
KOLĘDOWANIE NA GÓRALSKĄ NUTĘ Drukuj Email
Piątek, 28 Grudzień 2018
foto: Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Góralska Hora

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w sobotę 29.12.2018 r. w kościele pw. św. Anny w Grodziszczu mieszkańcy Gminy Świdnica mieli przyjemność wysłuchać wspaniałego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Kapeli „Góralska Hora”. Kapela wykonuje rodzimą muzykę góralską z rejonów Beskidów i Tatr.


W naszym regionie Kapela zaprezentowała zarówno znane i lubiane kolędy, ale także góralskie piosenki i pastorałki. Były to własne nastrojowe, a zarazem żywiołowe aranżacje z dużą dawką góralskiej muzyki, w miłym dla ucha brzmieniu. Muzycy podczas występu wykorzystali instrumenty: skrzypce, akordeon, cymbały węgierskie i kontrabas. Poszczególne utwory zostały opatrzone komentarzem prowadzącego.

Występ Kapeli „Góralska Hora” odbył się w ramach projektu „Choinki blask- tradycji i wspomnień czas” realizowanego przez Stowarzyszenie „Sztafeta Pokoleń”  przy wsparciu Powiatu Świdnickiego, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz Parafii pw. św. Anny w Grodziszczu.

Dziękujemy również Kapeli „Góralska Hora” za wspaniały występ oraz publiczności, która jak zwykle nas nie zawiodła i z entuzjazmem uczestniczyła w koncercie.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: