Start Aktualności Wydarzenia VII DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH W MOJĘCICACH
VII DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW LUDOWYCH W MOJĘCICACH Drukuj Email
Poniedziałek, 29 Maj 2017
foto: Zespół Śpiewaczy 28 maja 2017r. w Mojęcicach odbył się VII Dolnośląski Przegląd Zespołów Ludowych. Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe i folklorystyczne z całego regionu. Występy muzyczne uzupełniły liczne warsztaty artystyczne oraz animacje dla dzieci i młodzieży. Gminę  Świdnica w Mojęcicach reprezentował Zespół Śpiewaczy "Ale Babki".

Podstawowym celem przeglądu jest ukazanie, pielęgnowanie oraz ochrona najcenniejszych wartości kulturowych wyrażanych w muzyce i pieśni ludowej oraz prezentowanych przez zespoły tradycyjnych strojach ludowych. Impreza daje możliwości promowanie twórczości artystycznej zespołów folklorystycznych oraz ukazanie ich różnorodności repertuarowej. Pozwala na integrację zespołów ludowych z regionu i rozwijanie współpracy między nimi. Przegląd także zapewnienie dzieciom i młodzieży twórczy i aktywny sposób spędzania czasu wolnego poprzez udział w warsztatach artystycznych.

Przegląd w Mojęcicach nie jest formą konkursową, dlatego nie ma rywalizacji między zespołami. Każdy uczestniczący zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.
A wieczorem, już po zakończonych występach, na uczestników przeglądu czekała zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu LESZCZE z Wołowa.
/www.wok-wolow.pl/

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: