Start
ŁUCZNICZY FINAŁ SPORTOWYCH WEEKENDÓW NA WSI PDF Drukuj Email
Wtorek, 23 Sierpień 2016
Zwycięska drużyna z Komorowa na podium Turnieju wraz z organizatorami i władzami gminy ŚwidnicaW sobotę 20 sierpnia turniejem łuczniczym w Komorowie zakończyły się tegoroczne zmagania Sołectw z Gminy Świdnica pn. „Sportowe weekendy na wsi”. Zwycięzcą całego turnieju została drużyna z Komorowa ze świetnym wynikiem 187 pkt.

Zakończona właśnie edycja  „Sportowych weekendów na wsi” wystartowała w marcu turniejem kręgli z rekordową frekwencją 27 Sołectw! Kolejne rozegrane turnieje to: siatkówka, strzelanie  z  wiatrówki, turniej rekreacyjny, piłka plażowa, a na zakończenie turniej łuczniczy. Strzelanie z łuku odbyło się 20 sierpnia na boisku sportowym w Komorowie, a udział w turnieju wzięły 23 sołectwa. Zwycięzcą turnieju łuczniczego została drużyna z Makowic, która dzięki pierwszemu miejscu w tym turnieju „przeskoczyła ” Pogorzałę w punktacji ogólnej i w całorocznej rywalizacji zajęła drugie miejsce. Drugie miejsce w łukach wystrzelali zawodnicy z Komorowa, a trzecie było Pszenno. Zwycięzcą Turnieju Sołectw 2016 została drużyna z  Komorowa ze świetnym wynikiem 187 pkt., kolejne miejsce zajęły Makowice (165 pkt.) a trzecie Pogorzała (161 pkt.)

Ze strony organizatorów bardzo dziękujemy wszystkim sołectwom, które podjęły się organizacji  tegorocznych  turniejów: Witoszów Dolny, Lutomia Górna, Lutomia Dolna, Boleścin, Grodziszcze oraz Komorów. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za współtworzenie z nami tego wydarzenia!