Start Aktualności Sport, LZS I RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI JUŻ ZA NAMI
I RST PÓŁMARATON ŚWIDNICKI JUŻ ZA NAMI Drukuj Email
Poniedziałek, 9 Listopad 2015
Foto: Biegacze na trasie I RST Półmaratonu ŚwidnickiegoDokładnie o godz. 11.00 wspólnym startem ze świdnickiego Rynku rozpoczął się I RST Półmaraton Świdnicki. Międzynarodowa stawka około 1200 biegaczy zmierzyła się z 21 kilometrową trasą półmaratonu, która przebiegała początkowo ulicami Świdnicy, następnie poprzez wsie gminy Świdnica Opoczkę – Bojanice – Burkatów – Bystrzycę Dolną, by zakończyć się finiszem na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Imprezę honorowym patronatem objął mistrz świata w rzucie młotem - Paweł Fajdek.


Na trasie półmaratonu biegacze spotkali się z entuzjastycznym dopingiem oraz mogli odbudować swoje siły i energię napojami w obsługiwanych przez wolontariuszy punktach regeneracyjnych w Bojanicach i Bystrzycy Dolnej.
Pierwsi na mecie (co nie było dla nikogo niespodzianką) zameldowali się biegacze z Kenii. Z najlepszym czasem 1:06:30 zwyciężył Abel Kibet Rop, a w kategorii kobiet najszybsza była Agnes Chebet (1:17:48). Świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska - jako najlepsza z Polek - zajęła świetne 5. miejsce (1:29:20).

Gdy dorośli zawodnicy zmagali się z trasą półmaratonu, na terenie świdnickiego OSiRu dzieci i młodzież z sześciu kategorii wiekowych mogły zmierzyć się w biegach zatytułowanych „Zanim dorosnę do maratonu”. Najmłodsza grupa 4 i 5-latków rywalizowała na trasie 200 metrów w "Biegu Krasnala" , a najstarsza kategoria 16-latków w "Biegu Nastolatka" na dystansie 1800.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tej godnej naśladowania i kontynuowania imprezie, serdecznie gratulujemy!Więcej zdjęć w Galerii >>>

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: