Start Aktualności Sport, LZS SPORTOWE WEEKENDY NA WSI - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W WITOSZOWIE
SPORTOWE WEEKENDY NA WSI - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W WITOSZOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2015
Fot. Turniej sołectw - siatkówka - Witoszów DolnyPrzez dwa dni – 18 i 19 kwietnia 2015 roku w hali sportowej w Witoszowie dolnym było pełno, głośno i gwarno i bardzo gorąco. Przez dwa dni reprezentacje sołectw Gminy Wiejskiej Świdnica rywalizowały w drugiej tegorocznej Sportowych Weekendów na Wsi – piłce siatkowej . Na starcie stanęło łącznie 19 Sołectw.

W celu sprawniejszego przeprowadzenia imprezy w sobotę odbyły się eliminacje w dwóch grupach – dopołudniowej i popołudniowej, a w niedzielę rozegrany został finał z udziałem dziewięciu drużyn wyłonionych w eliminacjach. Trzeba przyznać, że jak na rozgrywki amatorskie, zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Docenić należy również dużą grupę kibiców poszczególnych reprezentacji wśród których wyraźnie należy wyróżnić ekipę Boleścina, w składzie której były również cheerleaderki. O ile ważne są oczywiście wyniki końcowe z uwagi na prowadzoną punktację całoroczną, to z uznaniem należy również powiedzieć o sportowej, gorącej atmosferze podczas całego turnieju.

10 – 14 m – Sołectwa: Komorów, Lutomia Dolna, Grodziszcze, Mokrzeszów, Lubachów
15-19 m – Sołectwa: Pogorzała, Bojanice, Niegoszów, Burkatów, Słotwina.

Sześc pierwszych drużyn zostało uhonorowanych pucharami i medalami ,a my szykujemy się do kolejnej imprezy w ramach Sportowych Weekendów na Wsi – strzelania z wiatrówki w dniu 16 maja w Lubachowie.