Start Aktualności Sport, LZS II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA GOKSIRu – GRODZISZCZE 2012
II OTWARTY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA GOKSIRu – GRODZISZCZE 2012 Drukuj Email
Wtorek, 24 Lipiec 2012
fot. Turniej siatkówkiII otwarty turniej piłki siatkowej – Grodziszcze 2012 zakończył się zwycięstwem drużyny gospodarzy. Łącznie o główne trofeum – Puchar dyrektora GOKSiRu walczyło 10 drużyn.

- Główną ideą turnieju była wspólna zabawa i popularyzacja siatkówki. Podczas ostatnich rozgrywek Ligi Światowej polscy siatkarze ambitnie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, pokonując swoich rywali w pięknym stylu. Grupa młodzieży z Grodziszcza zmierzyła się z mocnymi przeciwnikami, ale ostatecznie pokonała rywali we wszystkich prowadzonych rozgrywkach piłki siatkowej – mówi Justyna Sara-Hryncyszyn, współorganizator turnieju.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż 10 zespołów, w tym reprezentacja Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica. Niektóre miejscowości nominowały do rozgrywek po 2 drużyny: Grodziszcze, Krzczonów, Świdnica. Wśród zawodników dominowała młodzież, ale to co nas naprawdę cieszy, to fakt, że do wspólnej gry udało się nam zaprosić także pokolenie naszych rodziców i wspólnie zmierzyć się w sportowych zmaganiach – podkreślali z dumą członkowie Nieformalnej Grupy Działania Aktywnej Młodzieży.

Turniej rozegrano na boisku do piłki plażowej, które powstało w ubiegłym roku dzięki wsparciu władz gminy, sponsorów i społecznej pracy młodzieży z Grodziszcza. W klasyfikacji końcowej przyznano:


I miejsce - Nieformalna Grupa Działania Aktywnej Młodzieży z Grodziszcza

Skład: Dawid Jurasik, Mateusz Żurek , Patryk Żurek, Grzegorz Kurek, Adam Mitek, Sebastian Dziedzic.

II miejsce - DORS Świdnica
Skład: Kamil Kasztelan, Mateusz Drączkowski, Adam Pawlicki, Dawid Zając, Adam Krawczyk, Jan Brygadzin.

III miejsce- drużyna z Mościska
Skład: Marcin Lisowski, Grzegorz Zieliński, Kamil Świerzko, Michał Martowłos Piotr Dziekański, Damian Bańkowski.


Najlepszym zawodnikiem turnieju został Grzegorz Kurek. W 6 meczach zdobył aż 23 pkt
Mościsko dodatkowo zostało okrzyknięte drużyną "Fair Play".

Dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy mieli zapewnione posiłki i napoje, a także nagrody finansowe dla trzech pierwszych drużyn, które znalazły się na podium.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: