Start Aktualności Sport, LZS SOŁECTWA GRAJĄ W KRĘGLE!
SOŁECTWA GRAJĄ W KRĘGLE! Drukuj Email
Poniedziałek, 7 Marzec 2011
Turniej Sołectw - kręgleI ruszyło! W pierwszą sobotę marca na Kręgielni w Świebodzicach odbył się I Turniej Kręglarski „o Puchar Sekretarza Gminy” z cyklu „Sportowe Weekendy na Wsi”. Równo o godz. 10.00 na starcie stanęło 12 czteroosobowych reprezentacji Sołectw z Gminy Wiejskiej Świdnica. Wszyscy w świetnych humorach i  gotowi do sportowych zmagań.
Taki amatorski Turniej to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle. Choć z tego, co się nieoficjalnie dowiedzieliśmy,  niektóre z drużyn indywidualnie przygotowywały się do zawodów, stąd też wiele świetnych wyników.
W składach drużyn znajdowali się Sołtysi, Przewodniczący i Członkowie Rad Sołeckich, Prezesi LKS-ów, a także mieszkańcy wsi, wszyscy oczywiście w regulaminowym wieku 35+.

W drużynie z Pszenna wystartował Prezes GLKS „Świdnica” Kazimierz Goździejewski, natomiast w szeregach Burakowa mogliśmy  zobaczyć Wice Prezesa Ryszarda Dudkowskiego. Rozgrywki przyniosły wiele emocji, każdy z zaciekawieniem obserwował zmagania przeciwników, nie odbyło się też bez wesołych komentarzy. W Turnieju zwyciężyła drużyna Sołectwa Burkatów uzyskując wynik 193 pkt. (Bronisław Dratwa, Tomasz Michalski, Adam Krzyśków, Ryszard Dudkowski), drugie miejsce zajęło Sołectwo Bojanice -188 pkt.(Stanisław Zych, Karol Podgórski, Zbigniew Mularczyk oraz Waldemar Filas), miejsce trzecie z wynikiem 157 pkt. zajęła reprezentacja Sołectwa Lubachów (Marek Adamczyk, Robert Adamczyk, Grzegorz Mojsa, Dariusz Kopyść). Niewiele mniej punktów , bo 155 zdobyła drużyna z Wiśniowej i uplasowała się na pozycji czwartej (Jerzy i Marcin Banasik, Włodzimierz Kotarski, Grzegorz Bajda).
Kolejne miejsca zajęły drużyny: miejsce piąte – Sołectwo Pogorzała (Ewelina Jaworska, Justyna Babina, Jacek Jaworski, Daniel Kolanek), miejsce szóste – Sołectwo Pszenno (Kazimierz Goździejewski, Roman Jadach, Józef Tekiela, Bartosz Całka), miejsce siódme -  Sołectwo Panków (Andrzej Kamiński, Joanna Kamińska, Grzegorz Woźniak, Bożena Woźniak), miejsce ósme – Sołectwo Bystrzyca Górna (Beata Szyszka, Zenon Szyszka, Roman Dawidów, Maksymilian Niedziałkowski), miejsce dziewiąte – Sołectwo Krzczonów (Alicja Gaik, Marian Gaik, Rafał Keller, Czesław Keller), miejsce dziesiąte – Sołectwo Boleścin (Krzysztof Zaremba, Artur Sierzputowski, Dariusz Sałata), miejsce jedenaste – Sołectwo Grodziszcze (Agnieszka Karwała, Justyna Sara-Hryncyszyn, Eryk Kwiatkowski, Grzegorz Król) i miejsce dwunaste zajęła drużyna Sołectwa Bystrzyca Bystrzyca Dolna (Iwona Dreluch, Leszek Szubert, Jacek Sionko, Józef Kępa)

Całość imprezy  poprowadził Sekretarz GLKS-u Leszek Noworól, sędzią głównym był Tadeusz Bieżyński, natomiast biuro zawodów poprowadziła Zuzanna Panek. Patronat  medialny nad Turniejem Sołectw Gminy Świdnica - "Sportowe Weekendy na Wsi" objęła redakcja Wiadomości Świdnickich. Już dziś przypominamy i zapraszamy na kolejną imprezę – Turniej Piłki siatkowej o „Puchar Przewodniczącego Rady Gminy”, który odbędzie się dnia 19.03.2011 na hali sportowej w Witoszowie Dolnym. Więcej informacji na stronie internetowej  www.swidnica.lzs.info.pl