Start Aktualności Sport, LZS ZŁOTO DLA KENII - DOBRY WYSTĘP OLI GIERAT
ZŁOTO DLA KENII - DOBRY WYSTĘP OLI GIERAT Drukuj Email
Wtorek, 30 Marzec 2010
biegi przełąjowe28 marca br. w bydgoskim Myślęcinku odbyły się 38 Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych.  Na starcie stanęło ponad pięciuset zawodników i zawodniczek z 57 krajów. Polskę w kategorii juniorek reprezentowała zawodniczka GLKS Świdnica Aleksandra Gierat.
Gwiazdą imprezy i za razem faworytką do złotego medalu była dwukrotna mistrzyni olimpijska z Pekinu Tirunesh Dibaby.  Utytułowana Etiopka zajęła jednak dopiero czwarte miejsce, co uznano za największą niespodziankę bydgoskiej imprezy. Zawody zdominowali reprezentacji Kenii, którzy zdobyli we wszystkich konkurencjach złote krążki. O pozostałe miejsca na podium najczęściej walczyli ze sobą przedstawiciele Etiopii, Erytrei i USA. O występie polaków na mistrzostwach można powiedzieć tyle, że na nich wystartowali. Najlepsza wśród kobiet Katarzyna Kowalska była dopiero 36, a wśród panów Arkadiusz Gardzielewski, który zakończył zawody na 77 miejscu. /www.mmbydgoszcz.pl/

Aleksandra Gierat, zawodniczka GLKS Świdnica i świeżo upieczona mistrzyni Polski, w klasyfikacji juniorek zajęła 49 miejsce, co było drugim wynikiem wśród polskich zawodniczek (z identycznym czasem, jak wyprzedzająca ją w końcowej klasyfikacji Paula Kopciewska).