Start Aktualności Sport, LZS OLA GIERAT MISTRZYNIĄ POLSKI W PRZEŁAJACH
OLA GIERAT MISTRZYNIĄ POLSKI W PRZEŁAJACH Drukuj Email
Wtorek, 16 Marzec 2010
logo PZLADoskonale rozpoczęli swoje starty w nowym 2010 roku lekkoatleci GLKS Świdnica trenowani przez Ryszarda Mydłowskiego. Aleksandra Gierat w wielkim stylu wygrała w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorek w przełajach na dystansie 6 km które odbyły się 14 marca i zapewniła sobie start w Mistrzostwach Świata, które odbędą się za dwa tygodnie.

Oprócz Oli wystartowała na tym samym dystansie Jagoda Czarnota (o rok młodsza) i zajęła bardzo dobre 13 miejsce. Natomiast Michelle Schiewe (również młodsza o rok) wystartowała na dystansie 2 km i zajęła wysokie 8 miejsce. W punktacji klubowej w kategorii juniorek GLKS Świdnica zajął drugie miejsce w kraju (wyprzedził nas tylko KS Podlasie Białystok), w kategorii łącznej juniorów (kobiety + mężczyźni) trzecie miejsce w kraju za KS Podlasie Białystok i PLKS Gwda Piła. Województwo Dolnośląskie zajęło 5 miejsce w kraju zdobywając 72 pkt z czego 27 to punkty zdobyte przez nasz klub(37%). Natomiast w sobotę 13 marca Jagoda Glinka trenowana przez Waldemara Glinkę wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Żaganiu na dystansie 2 km i zajęła bardzo wysokie 8 miejsce.
GRATULUJEMY I NIE ZAPESZAJĄC ŻYCZYMY TAK OWOCNEGO CAŁEGO ROKU!