Start Aktualności Wydarzenia LUTOMIA PIELĘGNUJE PIĘKNĄ BOŻONARODZENIOWĄ TRADYCJĘ
LUTOMIA PIELĘGNUJE PIĘKNĄ BOŻONARODZENIOWĄ TRADYCJĘ Drukuj Email
Poniedziałek, 12 Grudzień 2016
foto: Warsztaty robienia ozdób choinkowychW dzisiejszych czasach, gdy w sklepach można kupić mnóstwo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, począwszy od stroików na stół, wianków, ozdób na choinkę, a skończywszy na wszelkiego rodzaju potrawach wigilijnych, każdy jednak przyzna, iż nie ma nic przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie dekoracji, które ozdobią czekający na te wyjątkowe święta, dom.

Tym przyjemniejsze, jeśli można to zrobić razem z dzieckiem. Wspólnie spędzony czas przy robieniu ozdób choinkowych zbliża rodzinę. Od wieków to właśnie adwent był tym momentem, kiedy dzieci z rodzicami i dziadkami wykonywały wspólnie łańcuchy z bibuły i słomy czy papierowe jeżyki i gwiazdy. Takie rodzinne spotkania były niezwykle radosne, pełne ciepłych opowieści i przenosiły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta, a przede wszystkim umacniały i zacieśniały więzi rodzinne, dlatego należy je kontynuować i kultywować.

Mając to na uwadze Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi Dolnej zorganizował warsztaty tworzenia ozdób świątecznych dla dzieci. Głównym celem tego spotkania, było wzmocnienie znaczenia więzi międzypokoleniowych oraz doświadczenie tego, iż różne pokolenia mogą ze sobą doskonale współpracować oraz nawzajem się ubogacać.
Była to także doskonała okazja do wspólnej rozmowy, żartów, wspomnień, a także wymiany doświadczeń i poglądów na różnorodne tematy, nie tylko świąteczne. Wspólna praca pozwoliła poczuć uczestnikom tego niezwykłego spotkania atmosferę przedświątecznych przygotowań oraz tego, że my wszyscy należymy do jednej wielkiej rodziny i że wiele nas łączy.  
Na zakończenie warsztatów wszyscy wspólnie ubrali choinkę w ozdoby, które własnoręcznie przygotowali.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: