Start Aktualności Wydarzenia KOLEJNY SUKCES ZESPOŁU "A TO HECA" W MIĘDZYZDROJACH
KOLEJNY SUKCES ZESPOŁU "A TO HECA" W MIĘDZYZDROJACH Drukuj Email
Środa, 30 Wrzesień 2015
Foto: Zespół śpiewaczy A TO HECA z PszennaMiłe wieści napłynęły do nas znad morza. Sukcesem zakończył się dla Zespołu "A to Heca" udział w "XIII Spotkaniach Artystycznych Seniorów Międzyzdroje 2015" zorganizowanych przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach w dniach 25 - 27 września br. Zespół Śpiewaczy „A to Heca” z Pszenna pod kierownictwem Pani Jolanty Kotowicz i Pana Kazimierza Krawczyka zajął I miejsce.
Każdego roku witając astronomiczną jesień zespoły śpiewacze oraz chóry z całej Polski spotykają się w Międzyzdrojach, by prezentować swoją twórczość mieszkańcom oraz turystom, którzy wypoczywają w Międzyzdrojach. Śpiew i muzykę ludową słychać między innymi na głównej promenadzie, w parku przed pomnikiem Fryderyka Chopina oraz na Placu Neptuna. Kolorowy i wesoły pochód podąża ulicami miasta zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania. Imprezę rozpoczyna wspólnie odtańczony przez wszystkie przybyłe zespoły polonez pod Molo.

Inicjatywa ta to nie tylko wspaniała możliwość integracji seniorów ale i doskonała atrakcja dla wszystkich przebywających w tym okresie w nadmorskim kurorcie.Spotkania Artystyczne Seniorów oprócz utrwalania i podtrzymywania polskiej tradycji ludowej, obrzędowej oraz artystycznej, mają na celu integrowanie grup artystycznych seniorów z różnych regionów Polski, a także promocję kultury i budowanie więzi w środowisku artystycznym ludzi „Złotego wieku”. W tym roku na scenie w Amfiteatrze oraz Międzynarodowego Domu Kultury zaprezentowało się łącznie ponad 400 osób z różnych zakątków Polski.

Festiwal za każdym razem przebiega w radosnej i serdecznej atmosferze. Piękna słoneczna pogoda w tym roku pozwoliła również na spędzenie wspaniałych chwil wśród walorów krajobrazowych wybrzeża Morza Bałtyckiego delektując się przy tym piękną muzyką i śpiewem.

Zespół „A to Heca” od dwóch lat gości na Spotkaniach Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach ciesząc się ogromną popularnością, czego dowodem jest ubiegłoroczne zdobycie II miejsca oraz wyróżnienie dla Pani Jolanty Kotowicz za piękne aranżacje muzyczne na skrzypcach.

W tym roku wykonane przez zespół utwory „Co ja myślę” oraz „Ludowe kochanie czyli jak to z ta miłością bywa” oczarowały jury festiwalu.

Za wspaniałą aranżacje muzyczną, śpiew oraz ciekawy ruch sceniczny Panie zostały nagrodzone pierwszą nagrodą. To bardzo duży sukces, który jest pięknym zwieńczeniem obfitego w występy roku kulturalnego.

Nic dziwnego, że największą przyjemność wszystkim sprawił finałowy koncert laureatów w Amfiteatrze podczas którego Panie z zespołu miały okazje podziękować za zaproszenie, gościnę oraz za wspaniałe chwile spędzone razem. Były radość i wzruszenie, bisy i wielkie brawa dla uczestników, a najważniejsze – to morze pozytywnej energii i uśmiechu.

Otrzymana statuetka oraz dyplom z pewnością powędruje na honorowe miejsce i będzie przypominał o pięknych chwilach spędzonych w Międzyzdrojach.

Sam festiwal to impreza, pozwalająca na dużo refleksji związanych z byciem seniorem. Artyści na scenie pokazali, że bycie seniorem nie musi być smutne i samotne. Często jest to nowy pełny radości etap życiowy.

Wszystkim zespołom i uczestnikom Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach serdecznie gratulujemy.  

 


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: