Start Aktualności Wydarzenia SUKCES KĄDZIOŁECZKI NA VII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE FOLKLORYSTYCZNYM W MYSŁAKOWICACH
SUKCES KĄDZIOŁECZKI NA VII POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE FOLKLORYSTYCZNYM W MYSŁAKOWICACH Drukuj Email
Wtorek, 15 Wrzesień 2015
foto: Występ Zespołu Kądziołeczka na VII Powiatowy Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Mysłakowicach - Fot. G. Truchanowicz M. Tybinkowski

www.myslakowice.pl
Fot. G. Truchanowicz
M. Tybinkowski

Aż piętnaście zespołów reprezentujących powiaty jeleniogórski, kamiennogórski, jaworski oraz świdnicki zaprezentowało swoje programy artystyczne podczas VII Powiatowego Przeglądu Zespołów Ludowych i Folklorystycznych, który odbył się 12 września br. w murach "Stodoły Artystycznej” w Bukowcu k. Mysłakowic. Organizatorami przeglądu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach, Stowarzyszenie „Senior”, Koło Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic oraz Gmina Mysłakowice. 

W gronie występujących obecne były również dwa zespoły reprezentujące Gminę Świdnica: Kądziołeczka oraz Stokrotki. Zaprezentowany przez nie program przyjęty został więcej niż dobrze, czego dowodem jest przyznanie zespołowi Kądziołeczka nagrody głównej przeglądu ex aequo z zespołami Lasowianie z Pieńska i Jeleniogórzanie z Jeleniej Góry.
Zdobyty przez nasz gminny zespół laur cieszy tym bardziej, iż była to już ostatnia edycja przeglądu. Od przyszłego roku organizator zmienia formę imprezy, która będzie miała charakter festiwalu i wspólnej artystycznej biesiady.
Więcej na stronie: http://www.myslakowice.pl
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: