Start Aktualności Wydarzenia DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH W WOJSŁAWICACH
DOLNOŚLĄSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH W WOJSŁAWICACH Drukuj Email
Poniedziałek, 8 Czerwiec 2015
plakat: Przegląd w WojsławicachDolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych im. ks. Jana Dzierżonia to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Dolnego Śląska. W tym roku wzięły w niej udział 24 zespoły z 23 powiatów Dolnego Śląska.


Przegląd muzyki ludowej odbył się jak co roku na terenie Arboretum w Wojsławicach a w tym roku wyjątkowo swoją twórczość zaprezentowały dodatkowo 2 zespoły  z regionu górnośląskiego.
Gminę Świdnica w Przeglądzie reprezentował Zespół Kądziołeczka z Lutomi. Wspaniały występ został nagrodzony wielkimi brawami  a zespół przywiózł ze sobą piękną statuetkę i dyplom.
 
Spotkania zespołów folklorystycznych na przeglądzie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń z zakresu rozwoju aktywności lokalnych oraz pielęgnacji tradycji kulturowych małych ojczyzn. I w tym roku w  przepięknej scenerii wojsławickiego ogrodu botanicznego spotkali się twórcy ludowi, animatorzy kulturalni, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny, będący w dużej mierze efektem realizacji  ich pasji.
Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom w szczególności zespołowi Kądziołeczka serdecznie gratulujemy.


Dyplom dla zespołu KĄDZIOŁECZKA

Nagroda dla zespołu KĄDZIOŁECZKA
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: