Start Aktualności Wydarzenia DUSZPASTERSKIE BETLEJEM
DUSZPASTERSKIE BETLEJEM Drukuj Email
Środa, 17 Grudzień 2014
fot. Przedstawienie jasełkowe w GrodziszczuNa zaproszenie Duszpasterstwa Nauczycieli Diecezji Świdnickiej emerytowani i czynni zawodowo nauczyciele spotkali się jak co roku na spotkaniu wigilijnym w Grodziszczu. Niespodzianką były bożonarodzeniowe jasełka w wykonaniu pedagogów z gminy Świdnica, pod kierunkiem Małgorzaty Ochenduszko.

To już 3 wspólna wigilia środowiska nauczycieli organizowana przez Duszpasterstwo Nauczycieli, przy parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Anny w Grodziszczu. W listopadzie pamiętaliśmy o naszych koleżankach i kolegach, którzy od nas odeszli, wspominając ich w naszych modlitwach wspominkowych. Teraz spotykamy się w przededniu Świąt Narodzenia Pańskiego. Wiemy też, że te spotkania są ważne dla naszego środowiska nauczycieli. Jest na nich też czas na życzenia świąteczne i tu życzymy sobie wzajemnie przede wszystkim zdrowia i spokoju duchamówią Renata Kwak i Anna Dubiel, koordynatorski przedsięwzięcia.

W atmosferę spotkania wprowadziła gości autorska inscenizacja, przedstawiająca historię Narodzin Jezusa, wzbogaconą o aktualne wątki z pedagogicznego życia nauczycieli. Nad całością przedstawienia czuwała Małgorzata Ochenduszko, pomysłodawczyni autorskiego scenariusza. Aktorzy – nauczyciele postarali się, by każdy przybyły do świetlicy w Grodziszczu poczuł magię i atmosferę zbliżających się świąt.

Te spotkania przygotowane przez Duszpasterstwo Nauczycieli naszej diecezji mają zawsze szczególny charakter, tak jak szczególne są zbliżające się święta. To także okazja by złożyć sobie, serdeczne życzenia i pobyć razem, przygotowując się na okres Narodzenia Pańskiego. Bowiem to właśnie te święta ze swej natury są takim czasem, który chcemy spędzać z rodziną ale i z przyjaciółmi. Życzę przede wszystkim dużo zdrowia oraz obfitości w Nowym 2015 Roku, ale także i pokoju, który jest potrzebny tak w wielu miejscach na świecie – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Po uroczystym odczytaniu fragmentu Ewangelii opisującym narodzenie Jezusa Chrystusa wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

To jest czas, kiedy wszystko jest łatwiejsze, czas, który nazywamy szczęściem, czas kiedy mocniej bije serce, to piękny, lepszy czas… Życzę Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie plany i marzenia, pełnego wiary, nadziei, szczęścia i powodzenia. Pozwólcie, ze w tym miejscu zacytuję utwór O. Franciszka Czarnowskiego – „Dla tych, co żyli dawniej, co będą w przyszłości. I dla nas, byśmy w każdym dostrzegali brata. Odwieczny Bóg w Dziecięciu zesłał znak miłości, przemieniając oblicze człowieka i świata” życzył ks. Tadeusz Fuksa, proboszcz parafii pw. św. Anny w Grodziszczu i Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli Diecezji Świdnickiej.

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: