Start Aktualności Wydarzenia 5-LECIE KLUBU MIŁOŚNIKÓW TRADYCJI WIEJSKICH W LUTOMI DOLNEJ
5-LECIE KLUBU MIŁOŚNIKÓW TRADYCJI WIEJSKICH W LUTOMI DOLNEJ Drukuj Email
Niedziela, 16 Luty 2014
Fot.: Członkowie Klubu Miłośników Tradycji Wiejskich z Lutomi Dolnej14.02.2014 roku dwudziestu siedmiu członków Klubu Miłośników Tradycji Wiejskich z Lutomi Dolnej uczciło 5-lecie działalności Klubu lampką szampana i porcją pysznego jubileuszowego tortu. Były pieśni z dawnych lat, wzruszające wspomnienia i wiele dobrej zabawy.

14.02.2009 roku z inicjatywy Pani Lucyny Urbańskiej powstał w Lutomi Dolnej Klub Miłośników Tradycji Wiejskich. Założeniem programowym Klubu jest, zgodnie z jego nazwą, kultywowanie tej sfery kultury i działań społecznych, które wiążą się z tradycją wiejską, aby zachować ją dla kolejnych pokoleń.
W bogatej i różnorodnej działalności Klubu znalazły się dawne obrzędy sięgnięto do treści dawnych pieśni i piosenek, wypróbowano przepisy kulinarne  naszych babć. Było więc święto chleba i pieroga, święto pieczonego ziemniaka, tradycyjne ''wianki świętojańskie'', przebogate w tradycyjne potrawy stoły wielkanocne.
Szczególnego wzruszenia dostarczyły tematyczne spotkania poetycko-muzyczne. Członkowie Klubu poznawali podczas licznych wycieczek i pielgrzymek piękno naszej dolnośląskiej ziemi.
Do legendy  przeszły wspaniałe bale sylwestrowe i karnawałowe, często w stylu ''retro''.
Gratulujemy i życzymy wielu dalszych lat działalności! 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: