Start Aktualności Wydarzenia W LEŚNICZÓWCE KOLĘDOWANIE
W LEŚNICZÓWCE KOLĘDOWANIE Drukuj Email
Poniedziałek, 20 Styczeń 2014
W Witoszowie Kolędowanie18 stycznia w świetlicy wiejskiej - „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym już po czwarty odbyły się Artystyczne Spotkania Zespołów Śpiewaczych pn. „W Leśniczówce Kolędowanie”.

Wydarzenie, któremu co roku przyświecają cele integracji środowiska artystycznego na terenie naszego województwa oraz ukazywanie polskiej kultury i tradycji bożonarodzeniowej, jest doskonałą formą do spędzenia w przemiły sposób czasu wspólnego kolędowania.
Organizatorami spotkania byli Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Zespół Śpiewaczy „Ale Babki”.

Tego dnia popołudniową porą przybyły zaprzyjaźnione zespoły ludowe z terenu województwa aby zaprezentować ulubione kolędy i pastorałki.  
Na scenie pojawiały się kolejno zespoły:
  1. Jarzębina – z Kobierzyc.
  2. Kądziołeczka – z Lutomi.  
  3. Grzędowianki z Czarnego Boru.
  4. A to Heca – z Pszenna.
  5. Kapela Boduszko z Siemianic.
  6. Ale Babki – (Witoszów, Słotwina, Pogorzała).
  7. Radośni z Wróblowic.
Do wspólnego kolędowania dołączyli także zaproszeni goście: Ksiądz proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym Jarosław Lipniak, Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Pani Regina Adamska, Sekretarz Gminy Świdnica – Pani Jadwiga Generowicz, Skarbnik Gminy Świdnica Anna Szymkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Świdnica Pan Tadeusz Żuberek, Radny Gminy Świdnica Pan Piotr Gancarczyk, Dyrektor GZO Pani Maria Jaworska, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz sołtysi wsi Witoszów Dolny oraz Pogorzały wraz z Radą Sołecką.

Wszystkich serdecznie przywitała Pani Halina Wiśniewska oraz Pan Krzysztof Jas - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, którzy tego dnia prowadzili spotkanie.
Wspólne śpiewanie kolęd trwało kilka godzin, a w przerwie uczestnicy posilali się domowymi specjałami, które przygotowali gospodarze spotkania – Zespół Ale Babki i KGW z Witoszowi Dolnego.

- Kolędy, to jest coś takiego, co człowiekowi nie tylko w uszach, ale przede wszystkim w sercu gra. I to widać było na tym spotkaniu. Wszyscy bardzo zaangażowali się we wspólne kolędowanie i widać było, że jest to przeżycie nie tylko dla tych, którzy prowadzili śpiewy ze sceny, ale także dla tych, którzy siedzieli na widowni. Cieszę się, że potrzeba organizacji IV Artystycznych Spotkań Zespołów Kolędniczych tutaj się pojawiła, i że znalazła akurat taką realizację- mówiła sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, podczas uroczystego otwarcia. 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: