Start Aktualności Wydarzenia "KĄDZIOŁECZKA" KOLĘDOWAŁA W UDANINIE
"KĄDZIOŁECZKA" KOLĘDOWAŁA W UDANINIE Drukuj Email
Sobota, 11 Styczeń 2014
Fot. Występ Zespołu KADZIOLECZKA w UdaniniePo raz drugi w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Udaninie odbył się „Przegląd Kolęd i Pastorałek” . Organizatorami tegorocznego Przeglądu, który odbył się 11 stycznia 2014 r. byli: Stowarzyszenie „Cicha Woda” z Udanina i Rada Parafialna przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Piekarach. Gminę Świdnica w Udaninie reprezentował zespół "KĄDZIOŁECZKA"
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Wójt Gminy Udanin Teresa Olkiewicz, ks. Czesław Studenny oraz przedstawiciele Stowarzyszenia LGD „Szlakiem Granitu” w Udaninie. Otwarcia II Przeglądu dokonała Prezes Stowarzyszenia „Cicha Woda” Grażyna Teleszko, która witając wszystkich przybyłych w kilku ciepłych słowach wyraziła radość z ich obecności. Następnie głos zabrał ks. Czesław Studenny  oraz Wójt Gminy Udanin, która powitała również wszystkich bardzo serdecznie, podziękowała organizatorom za trud związany z organizacją tego wydarzenia w naszej gminie, a także zaprosiła do wspólnego kolędowania.

     Kolędy i Pastorałki wykonywane były na przeróżne sposoby: z muzyką ludową, akompaniamentem akordeonu, organ, gitar, organek, skrzypiec, kapel ludowych, a także a'capella i chórów. Wykonywały je zespoły mieszane, kobiece, młodzieżowe i dziecięce. Wystąpiło w sumie 14 zespołów z różnych stron: Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina,  „Kądziołeczki” z Lutomi Górnej, Chór „Deesis”, Rodzina Kulpińskich, Eliza Łabędzka, Marcin Malinowski, Zespół Folklorystyczny „Olszaniacy” z Olszan, Zespół Wokalno-Muzyczny „Retro”, Zespól „Gaudete” z Borowa, Zespól „Senior” z Miękini, Zespół „Lutynianie” z Lutyni oraz „Dolnoślązacy” z Ciechowa.

     Po każdym z występów Wykonawcy otrzymali z rąk władz gminnych pamiątkowe puchary i dyplomy. Zwieńczeniem tego pięknego popołudnia i wieczoru była wspólna kolacja w świetlicy wiejskiej w Udaninie, przygotowana przez członków Zespołu Ludowego „Cicha  Woda” z Udanina.

/źródło: www.udanin.pl/
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: