Start Aktualności Wydarzenia "TRADYCJA" Z BYSTRZYCY GÓRNEJ NA XXII ŚWIDNICKIM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH
"TRADYCJA" Z BYSTRZYCY GÓRNEJ NA XXII ŚWIDNICKIM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Styczeń 2014
XXII Świdnicki Przegląd Zespołów KolędniczychWe wtorek, 7 stycznia 2014r., Teatrzyk Obrzędowy „Tradycja” reprezentujący Świetlicę Wiejską w Bystrzycy Górnej wystąpił na XXII Świdnickim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

W tym roku podczas czterech dni Przeglądu Kolędniczego widzowie obejrzeli występy 30 grup kolędniczych reprezentujących w większości świdnickie przedszkola i szkoły, ale w sali teatralnej ŚOK pojawili się również kolędnicy z Wałbrzycha, Mieroszowa, Marcinowic, Jaskulina, Mokrzeszowa, Pszenna i Bystrzycy Górnej (Teatrzyk Obrzędowy „Tradycja”).

Spektakl w wykonaniu aktorów z Bystrzycy Górnej pn. „Piekło i niebo przed sobą macie” wyróżniony został przez jury Przeglądu w składzie Kazimiera Momot – przewodnicząca ŚPZK, Małgorzata Braniecka – członek jury SPZK, była dyrektor ŚOK, Tadeusz Szarwaryn – muzyk, kompozytor i autor tekstów piosenek, wielokrotny laureat ŚPZK oraz ks. Roman Tomaszczuk – dyrektor świdnickiej edycji „Gościa Niedzielnego” za połączenie elementów pantomimy z typową grą kolędniczą i włączenie fragmentów muzyki klasycznej w tajemnicę cudu Boskiego Narodzenia.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: