Start Aktualności Wydarzenia JASEŁKA ORAZ OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA W KRZCZONOWIE
JASEŁKA ORAZ OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA W KRZCZONOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 13 Styczeń 2014
Fot.: Jasełka i Dzień Babci i Dziadka - Świetlica Wiejska w KrzczonowieW niedzielę 12.01.2014 roku o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Krzczonowie odbyły się jasełka „Z Narodzenia Pana Dzień Dziś Wesoły”. Wzorem lat ubiegłych połączone były ze wspólnym kolędowaniem oraz Dniem Babci i Dziadka.
Jasełka oraz wspólne kolędowanie już na stałe zapisały się w kalendarzu imprez Świetlicy Wiejskiej w Krzczonowie. W tym roku odbyły się już po raz czwarty. Wśród gości honorowych znaleźli się Pani Teresa Mazurek – Wójt Gminy Świdnica, Pani Jadwiga Generowicz – Sekretarz Urzędu Gminy w Świdnicy, Pan Krzysztof Jas – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Pan Janusz Waligóra – Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy w Świdnicy.

Trochę inaczej, niż w poprzednich latach w inscenizacji pt. „Boże Narodzenie szewca Marcina” wystąpili Pani Sołtys, oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej i Rady Parafialnej z Krzczonowa. Wszyscy uczestnicy uroczystości wspaniale się bawili i  aktywnie wspierali organizatorów i wykonawców w śpiewaniu kolęd. Bo przecież historię związaną z Bożym Narodzeniem najpiękniej opowiadają właśnie kolędy. Panowała ciepła i serdeczna atmosfera. Dla wszystkich uczestników przewidziany był słodki poczęstunek, ciepłe napoje oraz drobny upominek  z życzeniami od organizatorów na 2014 rok. W związku z tym, że jasełka połączone były z Dniem Babci i Dziadka – dzieci przygotowały dla swoich dziadków upominki – niespodzianki. A były to: wykonanie utworu muzycznego na gitarze, śpiewanie kolęd, wierszyki oraz laurki i prace plastyczne. Wszystkie dzieci biorące udział w w/w konkursie otrzymały nagrody i upominki od organizatorów oraz uśmiechy i łzy radości od swoich dziadków.
 
Na zakończenie uroczystości seniorzy zwrócili się z prośbą do organizatorów, by w przyszłym roku ogłosić konkurs dla Babć i Dziadków na oryginalne wykonanie kolęd i pastorałek. Byłoby to okazją pokazania wnukom, że dziadkowie też kiedyś byli dziećmi i nadal potrafią cieszyć się z Bożego Narodzenia. 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: