Start Aktualności Wydarzenia OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BYSTRZYCY GÓRNEJ
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Wtorek, 12 Listopad 2013
fot. Obchody Święta Niepodległości w Bystrzycy GórnejW kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bystrzycy Górnej od rana gromadzili się mieszkańcy oraz poczty sztandarowe związków kombatanckich. Uroczysta Msza Święta, celebrowana przez Księdza Wiesława Mroza w intencji Ojczyzny, rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Wszyscy przybyli w jednym celu, by od słowa bożego rozpocząć świętowanie tego jakże radosnego dla każdego z Polaków święta. Kapłan podczas pięknego kazania zwrócił uwagę na pamięć i szacunek dla polskości, wskazywał, by patriotyzm objawiał się także podczas błahych czynności dnia codziennego, by dbać o czystość języka ojczystego, a także o wygląd zabudowań, wiosek i miast. Po dostojnej Mszy Świętej wszyscy pomaszerowali na świetlicę wiejską w Bystrzycy Górnej, gdzie odbyło się już po raz piąty uroczyste "Śniadanie Patriotyczne".
Wzięły w nim udział władze Gminy Świdnica oraz licznie przybyli goście. Spotkanie w świetlicy w Bystrzycy Górnej zostało przygotowane przez mieszkańców wspieranych przez Radę Parafialną i Stowarzyszenie „Trzy sosny” oraz GOKSIR.

W programie nie zabrakło również występów artystycznych pozwalających zapoznać się z historią Polski i jej symbolami narodowymi. W montażu słowno-muzycznym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej.
Walkę o wolność i niepodległość przedstawił  Teatrzyk Obrzędowy „Tradycja” w swoim spektaklu pt.  „Drzewo Wolności”.

Przybyli goście nie kryli wzruszenia,  wszystkich występujących nagrodzono brawami na stojąco. Wielkie emocje udzieliły się zgromadzonym, i to spowodowało, że chętnie dołączyli do wspólnego wykonywania pieśni patriotycznych. Coroczna inicjatywa mieszkańców Bystrzycy Górnej jest z pewnością godna pochwały i naśladowania. Fakt, że na stałe wpisała się w kalendarz gminnych obchodów ważnych Świąt Narodowych, bardzo mocno nas cieszy.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: