Start Aktualności Wydarzenia JUBILEUSZ 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ PANI MARII
JUBILEUSZ 55-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ PANI MARII Drukuj Email
Sobota, 9 Listopad 2013
fot. Benefis Marii SkiślewiczW piątek 8 listopada 2013 r. wieczorną porą na deskach Teatru Miejskiego w Świdnicy pani Maria Skiślewicz obchodziła uroczysty benefis z okazji 55-lecia pracy artystycznej. Zgromadziła ona od 1996 r. ogromny dorobek artystyczny; wieloletnie upowszechnianie kultury oraz kultywowanie polskich tradycji na całym świecie, to niektóre zasługi Pani Marii, pracującej z miejskimi oraz gminnymi zespołami.

Od wielu lat Pani Maria jest także instruktorem i choreografem  gminnych zespołów Pieśni i Tańca  „Boleścin”, „Mały Boleścin” czy Ludowo Estradowy Zespół „Mokrzeszów”.  

Za swoje zasługi Otrzymała tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Świdnica”. Jej benefis w piątkowy, jesienny wieczór przebiegł dokładnie tak jak dotychczasowa kariera sceniczna. Śpiewy, tańce i artystyczne wykonania pięknych polskich utworów ludowych, wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Licznie zgromadzona publiczność brawami nagradzała każdy spektakl, a życzeniom i gratulacjom nie było końca.  Kolejny wspaniały wieczór z muzyką ludową płynął, a wraz z nim długie rozmowy i wspomnienia.

Pani Marii serdecznie gratulujemy tylu wspaniałych przeżyć, wspomnień związanych z muzyką i tańcem. Życzymy kolejnego jubileuszu i niekończących się  występów na scenie, na deskach największych amfiteatrów, teatrów i sal na całym świecie.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: