Start Aktualności Wydarzenia WSPOMNIENIE I MODLITWA ZA TYCH CO JUŻ ODESZLI
WSPOMNIENIE I MODLITWA ZA TYCH CO JUŻ ODESZLI Drukuj Email
Czwartek, 14 Listopad 2013
fot. Spotkanie wypominkowe - kościół w BoleścinieW dniu 13 listopada w Boleścinie czynni i emerytowani nauczycieli w modlitwie wypominkowej polecali Bożemu Miłosierdziu swoich poprzedników, którzy niejednokrotnie przez lata kształtowali charaktery młodego pokolenia i wpisali się w historię wielu szkół.
    Uroczystość odbyła się w kościele św. Józefa w Boleścinie, gdzie Ks. proboszcz Tadeusz Fuksa odprawił nabożeństwo w intencji zmarłych nauczycieli i pedagogów. Poruszająca treść kazania, w którym kapłan  starał się odpowiedzieć na trudne często, nurtujące nas pytania, dotyczące ludzkiej egzystencji, każdego z przybyłych wprowadził w nastrój kontemplacji i przemyśleń. Dlaczego odchodzą tak wspaniali ludzie? Po co żyjemy? Czy to wszystko ma jakiś sens, jeśli bez przerwy żegnamy wspaniałą osobę?  Rozwiązanie i odpowiedź czeka na nas w zaświatach, a sposób w jaki żyjemy pomoże nam w rozwiązaniu wszelkich trosk.
    Warto zaznaczyć, że piękna modlitwa i wspomnienia odbyły się przy aranżacji muzycznej. Nad programem słowno-muzycznym czuwali nauczyciele: Tadeusz Szarwaryn, Aleksandra Gawron, Małgorzata Ochenduszko oraz Małgorzata Pizuńska wypełniając ściany świątyni pięknymi dźwiękami.
     Po nabożeństwie uczestnicy udali się na wspólne spotkanie do sali świetlicy wiejskiej w Boleścinie gdzie  Rada Parafialna z Boleścina wraz gospodarzami spotkania (nauczycielami z Boleścina) podjęli przybyłych gości ciepłym poczęstunkiem. Podczas spotkania nie brakowało wspólnych rozmów i śpiewów. Tak minęła kolejna jesienna środa. Pełna przemyśleń, wspomnień, bogata w radość życia i mocne poczucie wspólnoty. 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: