Start Aktualności Wydarzenia VI FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA
VI FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA Drukuj Email
Wtorek, 12 Listopad 2013
fot. Opera WrocławskaW dniach 16 - 17 listopada br. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz szósty organizuje Festiwal Tradycji Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej. Zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny 26 zespołów folklorystycznych, tanecznych i śpiewaczych z naszego regionu, których repertuar jest odmienny tak bardzo, jak różnorodne są tradycje przywiezione na Dolny Śląsk z różnych części Polski.
Artyści, którzy wystąpią przed wrocławską publicznością, są żywymi nośnikami pamięci kulturowej naszych przodków. Repertuar Festiwalu stanowić będzie przekrój tradycji muzycznych. Zaprezentowane zostaną m.in.: tańce  Dolnego i Górnego Śląska, Mazowsza, Krakowa, Wielkopolski, tańce i przyśpiewki rzeszowskie oraz  suity z Chorwacji, Serbii zachodniej i z Bośni. Występom zespołów ludowych towarzyszyć będzie wystawa rękodzieła i produktów lokalnych w operowym foyer.

Gminę Świdnica w poprzednich latach na Festiwalu reprezentowały zespoły "Bystrzyca", "Ale Babki" oraz "Kądziołeczka". W tym roku zaszczytu wystąpienia na deskach Opery Wrocławskiej dostąpi Zespół Ludowo Estradowy "Mokrzeszów".
/źródło: www.umwd.dolnyslask.pl/

Plakat VI Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: