Start Aktualności Wydarzenia TO JEST SZUKA - ŚMIECIOSZTUKA
TO JEST SZUKA - ŚMIECIOSZTUKA Drukuj Email
Czwartek, 11 Lipiec 2013
foto: Warsztaty ekologiczne w ramach projektu KŁOPOT NIEWIELKI ZGNIATAJ BUTELKIJuż ponad 180 dzieci skorzystało z oferowanych zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Świdnica. Ekologiczne warsztaty prowadzone od początku lipca cieszą dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców gminy.Zajęcia polegają na tworzeniu prac z wykorzystaniem materiałów recyclingowych oraz opakowań po produktach codziennego użytku. Dzieci uczą się jak ważna jest segregacja śmieci oraz ochrona środowiska. Na warsztatach powstaną cudowne dzieła: rakiety kosmiczne i czołgi z butelek plastikowych, modnie ubrane lalki z opakowań papierowych oraz zabawne postacie i kolorowe obrazki z opakowań plastikowych, a ich tworzenie dostarcza wiele radości.

Kreatywne wykorzystanie śmieci pokazuje dzieciom i młodzieży cykl życia produktu i możliwości jego wykorzystania, gdy już dla innych staje się bezużyteczny.
Poprzez gry i zabawy młodzi mieszkańcy gminy kształtują swoją kulturę ekologiczną, a poznanie oznakowania produktów daje im możliwość świadomego wyboru konsumenckiego.

Eko-, śmieciosztuka przyniesie z pewnością wiele korzyści i to już w najbliższym czasie, gdyż poprzez twórcze działania rozbudza w młodych ludziach chęć aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony środowiska.

Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Kłopot niewielki-zgniataj butelki”, na które stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Partnerami projektu są również Urząd Gminy Świdnica oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

 

Logo projektu KŁOPOT NIEWIELKI - ZGNIATAJ BUTELKI

  


Najnowsze artykuły z tej kategorii: