Start Aktualności Wydarzenia MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY W LUBACHOWIE
MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY W LUBACHOWIE Drukuj Email
Wtorek, 9 Lipiec 2013
foto: Warsztaty pokoleniowe w LubachowiePoniedziałkowy poranek, oprócz słonecznej pogody przyniósł ze sobą uśmiech na twarzach 40 osób, które rozpoczęły wakacje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Aktywni seniorzy oraz dzieci z Gminy Świdnica zamieszkali razem, by uczyć się od siebie i wspólnie tworzyć nietypową rodzinę.
Rodzina liczna, choć niezwykła to czterech Dziadków, szesnaście Babć, dziesięciu wnuków i dziesięć wnuczek oraz ciocie i wujkowie, którzy najbliższe 10 dni spędzą na międzypokoleniowych warsztatach, w ramach których młodzi wprowadzą seniorów w świat komputerów i pokażą, że Internet „nie gryzie” , a seniorzy podzielą się wiedzą co gryźć, żeby dożyć sędziwego wieku.

Od dzisiaj poranne leniuchowanie zastąpiono gimnastyką z wykorzystaniem nordic walking, serial telewizyjny surfowaniem po sieci, a wszystkie zadania wykonywane są śpiewająco, bo nikt nie opuszcza zajęć muzycznych i śpiewa jak może najlepiej.
Kolejne dni przyniosą ze sobą również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Brawura i nerwowe reakcje młodych postawione zostaną przeciwko spokojowi i opanowaniu seniorów, a wspólne warsztaty rozbudzą świadomości współodpowiedzialności za zdrowie i życie innych.
Finałowa wycieczka i spotkanie przy ognisku oraz porady psychologa scementują zawiązane więzi pokoleniowe i poczucie przynależności do rodziny i społeczeństwa lokalnego.

Cykle 10 dniowych zajęć powtórzone zostaną 3 krotnie, więc z całości projektu skorzysta 120 osób z terenów wiejskich.Projekt KTO KOGO GRYZIE? realizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Świdnica w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów realizowanych z funduszy zewnętrznych.


Projekt KTO KOGO GRYZIE


 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: