Start Aktualności Wydarzenia INNOWACYJNY WYPOCZYNEK W GMINIE ŚWIDNICA
INNOWACYJNY WYPOCZYNEK W GMINIE ŚWIDNICA Drukuj Email
Czwartek, 20 Czerwiec 2013
logo Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej TRZY SOSNYNowością tegorocznego wypoczynku Gminie Świdnica będzie wielopokoleniowa integracja seniorów i dzieci. Podczas realizacji projektu p.n. „Kto kogo gryzie” autorstwa Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wspólnego zamieszkania przez 10 dni w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.


Projekt zakłada codzienną realizację działań, mającą na celu zawiązanie i zacieśnienie więzi pokoleniowej i budowanie przynależności do rodziny, społeczeństwa lokalnego. Główne działanie projektowe przewiduje wymianę doświadczeń pokoleń i wspólne zajęcia edukacyjne w różnych dziedzinach. Wymiana wiedzy i doświadczeń pokaże młodym, że z dziadkiem czy babcią też może być fajnie. Natomiast seniorom, że zajęcia młodych to nie tylko gry komputerowe. Młodzi uczestnicy  wraz z instruktorem wprowadzą seniorów w świat komputerów i pokażą, że Internet „nie gryzie”, a seniorzy - wspierani poradami dietetyka- podczas zajęć kulinarnych podzielą się wiedzą  co gryźć, żeby dożyć sędziwego wieku. Podczas wspólnego wypoczynku spacerować będą pod okiem instruktora nordic walking, zapoznają się  zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także wspólnie pośpiewają na zajęciach muzycznych. W ramach realizacji projektu przewidziano spotkanie i dyżury z psychologiem.

10 dniowy turnus zakończony zostanie wycieczką krajoznawczą po okolicy, której tematyka zostanie wybrana przez uczestników projektu, bo cóż lepiej łączy ludzi jak wspólna podróż! Wszelkie działania zostaną sfilmowane i sfotografowane. Powstanie pamiątkowe nagranie, a także foto album - tworzony komputerowo podczas zajęć, które nie pozwolą zapomnieć nie tylko o zdobytej wiedzy i doświadczeniu, ale przede wszystkim o nawiązanych przyjaźniach.

Na realizację projektu Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 104 603 tys. zł. oraz wsparcie gminy Świdnica na wkład własny.

Trzy turnusy zostaną zorganizowana w następujących terminach:
  • od 08.07.2013 r. do 17.07.2013 r.
  • od 22.07.2013 r. do 31.07.2013 r.
  • od 05.08.2013 r. do 14 .08.2013 r.
Projekt dofinansowany ze środków  Programu Operacyjnego  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Świdnica  w zakresie dofinansowania wkładu własnego do projektów realizowanych z funduszy zewnętrznych.logo Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej TRZY SOSNY    logo Funduszu Inicjatyw Gospodarczych   Logo Gminy Świdnica

plakat projektu KTO KOGO GRYZIE?

      
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: