Start Aktualności Wydarzenia WYJAZD KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ DO DREZNA
WYJAZD KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ DO DREZNA Drukuj Email
Środa, 5 Czerwiec 2013
foto: Klub Seniora z Bystrzycy Górnej wraz z Seniorami z NiemiecW dniach 31.05. - 02.06. br. Klub Seniora z Bystrzycy Górnej na zaproszenie zaprzyjaźnionego Klubu Seniora ze Senftenbergu odbył już swoją trzecią wizytę w Niemczech. Tym razem Seniorzy mieli okazję zwiedzić m.in. piękne Drezno.

Pod hasłem „Życie kulturalne Łużyc i sąsiednich regionów” szóste już spotkanie minęło w atmosferze wzajemnego zrozumienia, poszerzania wiedzy na temat warunków życia w obydwu krajach, ich historii, kultury i aktualnego rozwoju.

Spotkanie miało również wymiar bardzo uroczysty, gdyż seniorzy wzięli udział w organizowanych przez urząd miasta Dniu Seniora. Przedstawiciel rady seniorów, starosta powiatu Oberspreewald-Lausitz oraz dyrektor urzędu i burmistrz miasta wręczyli naszym seniorom okolicznościowe medale. Szczególnie wyróżnienie otrzymał również Stanisław Kraiński, założyciel bystrzyckiego klubu za wyjątkowy wkład pracy w minionych już 17 latach działalności wolontariackiej na rzecz seniorów.

Klub Seniora powstał z inicjatywy pana Stanisława Kraińskiego oraz przy wsparciu i pomocy władz gminy Świdnica, jak również dyrekcji Zakładów Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast” w Bystrzycy Górnej. Pierwsze założycielskie spotkanie odbyło się 12 kwietnia 1996 roku.

Zobacz galerię zdjęć >>
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: