Start Aktualności Wydarzenia "JEZIERZYCA" Z KRZELOWA PARTNEREM "TRZECH SOSEN" - PODPISANIE UMOWY O WSPÓŁPRACY W BYSTRZYCY GÓRNEJ
"JEZIERZYCA" Z KRZELOWA PARTNEREM "TRZECH SOSEN" - PODPISANIE UMOWY O WSPÓŁPRACY W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Wtorek, 12 Marzec 2013
foto: Podpisanie umowy partnerskiej ze stowarzyszeniem JEZIERZYCA z Krzelowa gmina WińskoW dniu 9 marca 2013 roku w świetlicy wiejskiej w  Bystrzycy Górnej odbyło  spotkanie Stowarzyszenia "Trzy sosny"  z Bystrzycy Górnej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów - Młoty "Jezierzyca" z Krzelowa gmina Wińsko.  Podczas spotkania Stowarzyszenia zaprezentowały swoją dotychczasową  działalność.
  
   W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Świdnica w osobach: Pani Sekretarz Gminy Jadwiga Generowicz, Radny Gminy Świdnica Pan Janusz Maruda, dyrektor GOKSiR Pan Krzysztof Jas.
W uroczystości uczestniczył również ks. Wiesław Mróz Proboszcz  parafii pw. NMP w Bystrzycy Górnej oraz Prezes Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej Pan Stanisław Kraiński.
Oprawę artystyczną spotkania uswietnił  Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca", "Mała Bystrzyca" i "Bystrzanie" z tańcami i pieśniami z regionu górali żywieckich.  Program został opracowany i przygotowany przez Panią Sylwię Danisiewicz oraz Panią Barbarę Piórkowską, strona muzyczna kierował Pan  Zdzisław Christ.
  
Po występach i wspólnych prezentacjach delegacje stowarzyszeń przystąpiły do uroczystego podpisania umowy partnerskiej, która została podpisana przez:
Beatę Szyszkę prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”, Wandę Hańską prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty „Jezierzyca”, Tadeusza Krajewskiego  v-c prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny”, Marię Łabanowicz przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty „Jezierzyca”, w obecności przedstawicieli Gminy Świdnica i Gminy Wińsko.

   Celem partnerstwa jest wzajemna współpraca kulturalna, oświatowa, sportowa i turystyczna oraz pielęgnowanie tradycji historycznych a także integracja pokoleniowa.
Zanim doszło do złożenia podpisów Pani Beata Szyszka i Pani Wanda Hańska przedstawiły osiągnięcia swoich stowarzyszeń i przedstawiły osoby współpracujące i wyróżniające się w działalności Stowarzyszeń.
Podpisanie Umowy Partnerskiej zakończono, zawiązaniem „węzła przyjaźni”.

   Jako symbol zawiązania współpracy Stowarzyszenie „Jezierzyca” otyrzymało drzewko sosny, które zasadzone w Krzelowie będzie przypominało ten historyczny moment. Natomiast  Stowarzyszenie „Trzy sosny” otrzymało bardzo pomysłowy zestaw do robienia baniek mydlanych wraz z instrukcją.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjacielskiej atmosferze i na pewno nie było to ostatnie takie spotkanie. Dziękujemy gościom i już zapraszamy ponownie.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: