Start Aktualności Wydarzenia TŁUMY NA ORSZAKU III KRÓLI
TŁUMY NA ORSZAKU III KRÓLI Drukuj Email
Poniedziałek, 7 Styczeń 2013
foto: Orszak III KróliPomimo nie najlepszej pogody tłumy mieszkańców wzięły udział w Orszaku III Króli, który 6. stycznia po raz pierwszy zagościł w Świdnicy. W przemarszu spod Katedry aż do Rynku Świętej Rodzinie i Trzem Królom towarzyszyło ok. 2 tys. osób dołączając do orszakowej rodziny z kilkudziesięciu miast z całej Polski ale i z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy a nawet Republiki Środkowoafrykańskiej.
  
   Oprócz świętej Rodziny, Maryi, Józefowi i Dzieciątku, w orszaku maszerowali biskup świdnicki Ignacy Dec, który przed wymarszem odmówili modlitwę Anioł Pański oraz ks. Waldemar Pytel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej, prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, wicewójt gminy Świdnica Zbigniew Kanicki. Czoło orszaku stanowili trzej królowie reprezentujący Europę, Azję i Afrykę. Za nimi szły straże orszakowe, wyposażone w miecze i chorągwie.
  Orszak nie dał się zatrzymać po drodze ani diabłom, ani świcie króla Heroda i szczęśliwie dotarł do stojącej na świdnickim Rynku szopki, gdzie III Królowie uroczyście złożyli swe dary.

W organizację orszaku zaangażowanych było się wiele osób, m.in. członkowie zespołów ludowych, młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, szkoły, strażacy ochotnicy. Wszyscy uczestników otrzymali korony i śpiewniki.

Pomimo, że nie wszystkie zaplanowane atrakcje udało się organizatorom przeprowadzić (fatalna aura) I Świdnicki Orszak III Króli należy uznać za bardzo udany.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: