Start Aktualności Wydarzenia KOLĘDOWALI W "LEŚNICZÓWCE"
KOLĘDOWALI W "LEŚNICZÓWCE" Drukuj Email
Poniedziałek, 14 Styczeń 2013
foto: Kolędowanie w Leśniczówce12 stycznia w sali Świetlicy Wiejskiej  „Leśniczówka” w Witoszowie Dolnym już po raz trzeci odbyły się spotkania zespołów śpiewaczych pod nazwą „W Leśniczówce kolędowanie”. Wydarzenie, które co roku gromadzi bardzo dużą liczbę gości, muzyków i kolędników, jest doskonałym zwieńczeniem przeżytych świąt Bożego Narodzenia oraz okazją do podsumowania mijającego roku i zaplanowania zadań na nowy rok.
   Integracja środowiska artystycznego na terenie naszego województwa, pogłębianie współpracy między zespołami oraz ukazywanie polskiej kultury i tradycji bożonarodzeniowej to główne cele Artystycznych Spotkań Zespołów Śpiewaczych, które przyświecają organizatorom.
    Sprawia to, że Witoszowie  Dolnym tego dnia przez kilka godzin rozbrzmiewają piękne polskie kolędy i pastorałkami wykonywane przez zespoły przybyłe na specjalne zaproszenie zespołu śpiewaczego „Ale Babek”, które są współorganizatorkami spotkań.
    W tym roku uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele p.w Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Witoszowie. Mury tej XIII wiecznej świątyni w połączeniu z dźwiękiem organów i kolęd momentalnie wprowadziły każdego w odpowiedni nastrój i atmosferę świąteczną. Kapłan w krótkim kazaniu podkreślił istotę okresu kolędowania oraz radość jaką czerpiemy wszyscy podczas śpiewania kolęd i pastorałek. Wychodząc z kościoła wspólnym pochodem wszyscy wrócili do sali świetlicy wiejskiej, gdzie czekał pyszny ciepły posiłek i smakołyki przygotowane przez Panie z Zespołu Śpiewaczego „Ale Babki”.

Występy rozpoczęły gospodynie zespół „Ale Babki”. Następnie na scenie pojawiały się kolejno zespoły:
  1. „Ale Babki” z Gminy Świdnica
  2. „Akacjowe Śpiewule” z Kątek – Gmina Marcinowice
  3. „Jarzębina” z Gminy Kobierzyce
  4. „A to heca” z Pszenna Gmina Świdnica
  5. „Dobromierzanie” z Gminy Dobromierz
  6. „Rozmaryn” z Rogowa Sobóckiego  z Gminy Sobótka
  7. „Kądziołeczka” z Lutomi Gmina Świdnica

   Do wspólnego kolędowania jak co roku dołączyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Świdnica Pani Teresa Mazurek, Ksiądz proboszcz parafii w Witoszowie Dolnym Jarosław Lipniak,  Zastępca Wójta Gminy Świdnica Pan Zbigniew Kanicki, Sekretarz Gminy Świdnica  Pani Jadwiga Generowicz, Skarbnik Gminy Świdnica Pani Anna Szymkiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Świdnica Pan Tadeusz Żuberek, Radny Gminy Świdnica  Pan Piotr Gancarczyk, a także dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Sołtys i przedstawiciele Rady Sołeckiej z Witoszowa Dolnego.
   Wszystkich serdecznie przywitała Pani Halina Wiśniewska oraz Pan Krzysztof Jas - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, którzy tego dnia prowadzili całą imprezę.Więcej zdjęć na stronie: gmina.swidnica.pl
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: