Start Aktualności Wydarzenia "ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE" W BYSTRZYCY GÓRNEJ
"ŚNIADANIE PATRIOTYCZNE" W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Niedziela, 11 Listopad 2012
fot. Spektakl Echa Przeszłości w Przyszłości11 listopada w świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej odbyło się już po raz 4 uroczyste "Śniadanie Patriotyczne", w którym udział wzięły władze Gminy Świdnica z Panią Wójt Gminy Świdnica Teresą Mazurek na czele oraz licznie przybyli goście. Powiat świdnicki reprezentowała Wicestarosta Pani Alicja Synowska.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, celebrowaną przez księdza proboszcza Wiesława Mroza. Potrzeba dbania o swój kraj i pielęgnowania pamięci bohaterów - ludzi, którzy za wolność i niepodległość walczyli w przeszłości, to główne przesłanie kierowane przez kapłana do uczestników mszy świętej.
  Po uroczystej mszy  w kościele parafialnym, wszyscy chętni do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości przeszli się do świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej, gdzie odbyło się uroczyste śniadanie patriotyczne przygotowane przez Stowarzyszenie „Trzy sosny” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” z Bystrzycy Górnej.
    Spektakl w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Bystrzyca” oraz teatru obrzędowego „Tradycja” pt. „Echa Przeszłości w Przyszłości” wprowadził wszystkich w nastrój świętowania oraz przybliżył jakże ważne wydarzenia z historii Polski. Przybyli goście nie kryli wzruszenia, a po zakończeniu wszystkich występujących nagrodzono brawami na stojąco.

W przygotowanie uroczystości włączyła się również Rada Parafialna z Parafii w Bystrzycy Górnej, która zadbała o poczęstunek, przygotowując wiele wspaniałych potraw i przepysznych ciast. Możliwość uczczenia Święta Dnia Niepodległości w tak szczególny sposób wywołała entuzjazm wśród uczestników. Kolejna inicjatywa  godna pochwały i naśladowania na stałe wpisała się w kalendarz Gminnych obchodów ważnych Świąt Narodowych.

>> Galeria zdjęć

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: