Start Aktualności Wydarzenia V FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA
V FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA Drukuj Email
Wtorek, 25 Wrzesień 2012
Zespół ALE BABKI - Opera WrocławskaJuż po raz V na scenie Opery Wrocławskiej odbył się V Festiwal Tradycji Dolnego Śląska - impreza, która w swoim założeniu ma promować dolnośląski folklor. Gospodarzem imprezy był członek zarządu woj. dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz, a prowadzącą festiwal byłą Maja Majewska z Polskiego Radia Wrocław.

W sumie na deskach opery, w niedzielę 23 września br., zaprezentowało się 29 zespołów taneczno-śpiewaczych prezentujących repertuar będący przekrojem ludowych tradycji muzycznych, przywiezionych na Dolny Śląsk z różnych regionów Polski. Dowodem tego były między innymi zbójnickie tańce przedstawione przez górali „spod samiuśkiego Scelińca” czyli zespół „Harnaś” z gminy Radków Kłodzki.

Gmina Świdnica zaznaczyła swój udział w festiwalu występem zespołu "Ale Babki". Zespół prowadzony przez Panią Hannę Raszkiewicz, z towarzyszeniem kapeli wykonał następujące utwory:
  1. Polonez - "Staropolskim obyczajem"
  2. Kalina
  3. Od kamienia jadą
  4. Małgorzatka
  5. Kokodajka
  6. Nie chodź koło róży
Ostatni utwór wykonany został na bis, którego od "Ale Babek" domagała się wypełniająca Operę Wrocławską po brzegi publiczność.

Galeria zdjęć >>

ALE BABKI - dyplom


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: