Start Aktualności Wydarzenia WYJAZD NA TRENING REPREZENTACJI CZECH
WYJAZD NA TRENING REPREZENTACJI CZECH Drukuj Email
Czwartek, 14 Czerwiec 2012
fot. Wrocław - Trening reprezentacji Czech - EURO 2012W środę 13 czerwca o godzinie 11:00 na stadionie Śląska Wrocław przy ul. Oporowskiej 62 odbył się, w ramach odbywających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej, jeden z otwartych treningów czeskiej reprezentacji. Trening miał charakter otwarty dla mediów i kibiców, którzy licznie zgromadzili się na trybunie krytej stadionu.
Wydarzenie to obserwowała 20 osobowa grupa młodych piłkarzy z terenu Gminy Świdnica. Wszystko dzięki wejściówkom otrzymanym od Dolnośląskiego Związku Sportowego oraz przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Pomimo absencji z powodu kontuzji dwóch największych gwiazd zespołu czeskiego: Tomasa Rosickiego i Petra Cecha na murawie nie zabrakło m. in.: Milana Barosa, Michala Kadleca, Theodora Gebre Selassie, Tomasa Necida, Jaroslava Plasila, Romana Hubnika, Jana Lastuvki, Marka Suchego, Tomasa Sivoka, trening prowadził trener Michal Bilek. Młodzież podpatrywała jak zajęcia tego typu wyglądają na poziomie profesjonalnym. Przyglądano się bacznie piłkarzom na co dzień znanym z telewizji, prezentującym wysoki poziom sportowy. Była to również dla nich lekcja jak należy podchodzić do treningów, by doskonale panować nad piłką. Umiejętności piłkarzy zrobiły duże wrażenie na zgromadzonych a dodatkowym miłym akcentem było pojawienie się Łukasza Gikiewicza – piłkarza Śląska Wrocław, świeżo upieczonego Mistrza Polski, który chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Młodzi chłopcy wrócili tego dnia do domu z bagażem nowych doświadczeń i inspiracji. My mamy nadzieję, że w przyszłości pójdą śladami najlepszych w sporcie i zobaczymy ich kiedyś z Orzełkiem na piersi. Pamiętajmy, że dobre wrażenie jakie po treningu zostawili na nas piłkarze z Czech to jednak za mało byśmy przestali wierzyć, że w sobotę w meczu Grupy A Mistrzostw Europy to Nasze Orły będą górą!


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: