Start Aktualności Wydarzenia SPOTKANIE W KOPIDLNIE
SPOTKANIE W KOPIDLNIE Drukuj Email
Środa, 25 Kwiecień 2012
Fot. Uczestnicy spotkania w KopidlnieZakończył się polsko–czeski projekt „Tu i tam przyjaciół mam”. Ostatnie spotkanie w ramach partnerskiej współpracy odbyło się w Republice Czeskiej w dniach 29-31 marca br.
Trzydziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wraz z nauczycielami i opiekunami podczas pobytu w partnerskim mieście Kopidlno poznawała wielkanocne zwyczaje i tradycje sąsiada.  Podczas dnia otwartego 31 marca mieszkańcy miasta i gospodarze spotkania zaprezentowali wielkanocne zwyczaje gościom, wśród których byli pracownicy Urzędu Gminy w Świdnicy: z-ca wójta p. Zbigniew Kanicki i dyrektor GOKSiR–u p. Krzysztof Jas. Na spotkaniu uroczyście podsumowano wielomiesięczną współpracę, przypomniano działania i rezultaty projektu oraz wręczono listy pamiątkowe.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie, brali udział  w różnorodnych warsztatach twórczych, wykonywali świąteczne dekoracje, tworzyli fotomontaże, zwiedzali świątecznie przyozdobioną szkołę, uczestniczyli w konkursach sportowych oraz tematycznych. Uczestnikom bardzo podobała się wycieczka do ZOO Safari w Dvur Kralowe, zwiedzanie Jićina oraz wyjazd na basen do Aquacentrum w Jićinie. Założone cele projektu zostały osiągnięte przede wszystkim dzięki sprawnej organizacji czterech spotkań integracyjnych po obu stronach granicy. Uczestnicy z zaangażowaniem podejmowali się wspólnych zadań takich jak: warsztaty językowe, artystyczne, rozgrywki sportowe, wycieczki oraz gry i zabawy integracyjne. Świąteczny czas Bożego Narodzenia i Wielkanocy pozwolił poznać zwyczaje i tradycje kultury sąsiada, przełamać bariery, wymienić doświadczenia  i miło spędzić czas.

Realizowany projekt dostarczył wszystkim wiele wrażeń, wzbogacił w nowe doświadczenia, pomógł nawiązać nowe przyjaźnie oraz zachęcił do dalszej współpracy między szkołami w Kopidlnie i Witoszowie Dolnym. /Źródło: spwitoszow.edupage.org/

Mikroprojekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: