Start Aktualności Wydarzenia POMAGAMY POLSKIEJ SZKOLE NA LITWIE
POMAGAMY POLSKIEJ SZKOLE NA LITWIE Drukuj Email
Czwartek, 2 Czerwiec 2011
Pomoc dla polskiej szkołyKilkaset książek i podręczników, ponad tysiąc zeszytów i przyborów szkolnych, mnóstwo słodyczy i pomocy dydaktycznych trafiło 31 maja do polskiej szkoły w Starym Siole na Litwie.

Była to odpowiedź na list, jaki dyrektor polskiej placówki oświatowej Pani Jadwiga Gabryjałowicz skierowała do władz Gminy Świdnica.


Do akcji przyłączyły się wszystkie gminne placówki oświatowe, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, urzędnicy oraz Rada Gminy Świdnica. Obojętni na prośbę Pani Jadwigi nie pozostali również Prezydent Miasta Świdnicy, Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Uniwersytet III Wieku, którzy również przekazali swoją pomoc rzeczową polskiej szkole.

Pomoc dla polskiej szkoły Pomoc dla polskiej szkoły Polska szkoła w Starym Siole

Największą ilość przyborów szkolnych i potrzebnych pomocy edukacyjnych zgromadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej i to ich dyrektor, p. Elżbieta Dolińska, miała zaszczyt przekazać dary w imieniu wszystkich darczyńców.
W programie wizyty nie zabrakło także spotkania z władzami powiatu wileńskiego i nemeczyńskiego, które być może zaowocują potencjalną współpracą pomiędzy placówkami oświatowymi.

Polska szkoła w Starym Siole Polska szkoła w Starym Siole spotkanie w urzędzie

Zobacz galerię zdjęć >>

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: