Start Aktualności Wydarzenia "PLANETA WIECZNIE ZIELONA" - XII WYSYPISKO POD ZNAKIEM PIOSENKI EKOLOGICZNEJ
"PLANETA WIECZNIE ZIELONA" - XII WYSYPISKO POD ZNAKIEM PIOSENKI EKOLOGICZNEJ Drukuj Email
Sobota, 28 Maj 2011
WYSYPISKO '201128 maja o godzinie 9.30 w świetlicy wiejskiej w Lutomi Górnej po raz dwunasty odbyło się WYSYPISKO pod hasłem „Planeta Wiecznie Zielona”. Słowa wykonywanych piosenek mówiły o tym, co piękne, pierwotne, naturalne, o deszczu, wietrze, jeziorach, słońcu czy powietrzu.

W taki oto sposób Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy zaprosili wszystkich na XII Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów „Wysypisko”: ”Planeta Wiecznie Zielona”, czyli piosenka ekologiczna.

Celem , który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką w formie zabawy. Podczas przeglądu wszystkie utwory były wykonywane z żywym akompaniamentem zespołu „Big Band” z Zielonej Góry!

Organizatorzy występującym dali możliwość szerszego zaprezentowania i konfrontacji. Przegląd jest także źródłem wymiany doświadczeń, pretekstem do nawiązania nowych przyjaźni, spędzenia czasu w atmosferze dobrej zabawy, tym bardziej, że i w tym roku do muzycznej zabawy zaproszono wokalistów klas najmłodszych. Poziom wszystkich prezentacji był bardzo wysoki. Utwory wykonywane przez dzieci i młodzież były wykonane w sposób profesjonalny. Jury miało nie lada kłopot z wyłonieniem tego najlepszego, gdyż bardzo wielu wykonawców zasługiwało na najwyższą nagrodę. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.

Plik do pobrania:


WYSYPISKO 2011 WYSYPISKO 2011 WYSYPISKO 2011
WYSYPISKO 2011 WYSYPISKO 2011 WYSYPISKO 2011 
 WYSYPISKO 2011 WYSYPISKO 2011

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: