Start Aktualności Wydarzenia „NIE MYŚL JAK WIELE JUŻ ZROBIŁEŚ ALE ILE CI JESZCZE ZOSTAŁO” - 15 LECIE KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ
„NIE MYŚL JAK WIELE JUŻ ZROBIŁEŚ ALE ILE CI JESZCZE ZOSTAŁO” - 15 LECIE KLUBU SENIORA Z BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Czwartek, 12 Maj 2011
Klub Seniora z Bystzrycy Górnej14 maja o godz. 17.00 Klub Seniora z Bystrzycy Górnej świętować będzie swoje XV lecie.  Tak zacny Jubileusz to historia wielu ludzi, ich praca, troska o dobro osób starszych, ale przede wszystkim potwierdzenie zasady, że jesień życia wcale nie musi być szara, wręcz przeciwnie może mieć swoje piękne barwy.

Z inicjatywy pana Stanisława Kraińskiego oraz przy wsparciu i pomocy władz Gminy Świdnica i Dyrekcji Zakładów Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast„ w Bystrzycy Górnej oraz wielu osób w dniu 12 kwietnia 1996 roku odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie Klubu Seniora w Wiejskim Domu Kultury w Bystrzycy Górnej.
Najistotniejszym celem powołanego Klubu było umożliwienie ludziom starszym czynnego spędzania wolnego czasu, zaspokajania potrzeb kulturalnych, rozwijania zainteresowań, zachęcanie do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej oraz integracja z młodym pokoleniem. Najbardziej popularną formą spotkań klubowych są akcje kulturalno – oświatowe,  spotkania pokoleń czy praca na rzecz społeczności lokalnej.
Szczególne miejsce w działalności klubu zajmuje również rekreacja i wypoczynek seniorów. Cenioną formą są wycieczki turystyczno – krajoznawcze do ciekawych zakątków naszego regionu.
W piętnastoletniej historii klubu przyjął się zwyczaj organizowania uroczystych obchodów rocznic kościelnych, państwowych, oraz rodzinnych. Ogromny nacisk kładzie się na organizowanie wzajemnej koleżeńskiej pomocy i opieki. W klubie zyskuje się przede wszystkim bezinteresowną życzliwość, serdeczność i pogodę ducha. 
Członkowie Klubu biorą czynny udział w Dożynkach Gminnych i innych uroczystościach organizowanych na terenie Gminy Świdnica.
Spotykają się również w ciężkich losowych przypadkach własnego życia, jak i uroczystych chwilach aby wspierać się wzajemnie.
Wielokrotnie spotykali się z gośćmi z Niemiec i współpracują  od kilku lat z klubem seniora w Senftenbergu.
Prowadzona Kronika Klubu przez Stanisława Kraińskiego pozwala zachować w pamięci wiele spotkań i wycieczek a przede wszystkim upamiętniająca działania Klubu, pozwala zatrzymać wspomnienia i powrócić pamięcią do tych niezapomnianych chwil wspólnie spędzonych.
Członkami Klubu są przede wszystkim mieszkańcy Burkatowa, Bystrzycy Górnej i Lubachowa.
W skład Zarządu Klubu Seniora wchodzą następujące osoby:
  • Pani Irena Kaczyńska – sekretarz Klubu od dnia 12.12.1996 r.
  • Pani Józefa Przeniosło – skarbnik Klubu od dnia 12.04.1996 r.
  • Pani Teresa Kraińska - od dnia 12.04.1996 r.
  • Pani Anna Kulak - od dnia 19.01.1997 r.
  • Pani Elżbieta Stankiewicz - księgowa - od dnia 01.01.2006 r.
  • Pani Halina Kończak - od dnia 01.10.2009 r.
  • Pani Janina Somala - od dnia 01.10.2009 r.
  • Pani Adela Seweryn - od dnia 01.03.2011 r.
Honorowi członkowie Klubu Seniora:
 Pani Maria Mika w Klubie od 12.04.1996 r. (były skarbnik Lubachowa) oraz Pan Józef Grzębski.

Klub Seniora z Bystrzycy Górnej Klub Seniora z Bystrzycy Górnej Klub Seniora z Bystrzycy Górnej
Klub Seniora z Bystrzycy Górnej - wizyta Seniorów z Niemiec Stanisław Kraiński - Prezes Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej Klub Seniora z Bystrzycy Górnej - tablica Seniorów
Spotkanie Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej Klub Seniora - wycieczka do Szczawna Zdroju Zwiedzanie remizy
Wycieczka Klubu Seniora 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: