Start Aktualności Wydarzenia PLANETA WIECZNIE ZIELONA - XII GMINNY PRZEGLĄD MUZYCZNY MŁODYCH ARTYSTÓW "WYSYPISKO"
PLANETA WIECZNIE ZIELONA - XII GMINNY PRZEGLĄD MUZYCZNY MŁODYCH ARTYSTÓW "WYSYPISKO" Drukuj Email
Wtorek, 10 Maj 2011
Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów – Wysypisko28 maja 2011 r. już po raz dwunasty zabrzmi WYSYPISKO w Lutomi Górnej. Piosenki śpiewano niemal wszędzie: na szlaku, przy ognisku, w schroniskach. Ich słowa mówią o tym, co piękne, pierwotne, naturalne.

Mówią one o naszych tęsknotach, marzeniach, przyjaźniach – i co najważniejsze – o zwykłych zjawiskach, urokach świata, których czasami - z pośpiechu dnia codziennego - nie jesteśmy w stanie dostrzec czy zauważyć: o deszczu, wietrze, jeziorach, słońcu czy powietrzu.

W taki oto sposób Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji pragną zaprosić wszystkich na XII Gminny Przegląd Muzyczny Młodych Artystów – WYSYPISKO, który w tym roku odbywa się pod hasłem: ”Planeta Wiecznie Zielona”, czyli piosenka ekologiczna.
Celem , który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką formie zabawy, podczas którego wszystkie utwory będą wykonywane z żywym akompaniamentem zespołu „Big Band” z Zielonej Góry!

Organizatorzy występującym chcą dać możliwość szerszego zaprezentowania i konfrontacji z jury. Przegląd jest także źródłem wymiany doświadczeń, pretekstem do związania nowych przyjaźni, spędzenia czasu w atmosferze dobrej zabawy, tym bardziej, że i w tym roku do muzycznej zabawy zaproszono wokalistów klas najmłodszych.
Festiwal odbędzie się 28 maja 2011 r. o godz. 9.30 w świetlicy w Lutomi Górnej.
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: