Start Aktualności Wydarzenia ŚWIĘTO BABY WIELKANOCNEJ
ŚWIĘTO BABY WIELKANOCNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Kwiecień 2011
 
Święto Baby WielkanocnejW sobotnie popołudnie (16.04. br.) świetlica w Bystrzycy Górnej zapełniła się wszelkiego rodzaju wypiekami świątecznymi, wśród których prym wiodły dorodne wielkanocne baby.

Nie dziwiło to nikogo z przybyłych, ponieważ w tym właśnie dniu przedstawiciele Rady Sołeckiej, Biblioteki Publicznej Gminy Świdnica, Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy sosny” wspólnie zorganizowali "Święto Baby Wielkanocnej". Wśród suto zastawionych ciastami stołów nie zabrakło tradycyjnych bab wielkanocnych wykonanych na kilkanaście sposobów, np. w polewie czekoladowej, lukrowej, a także babeczek, baranków z ciasta i tradycyjnych mazurków.

W prezentacji wypieków udział wzięło 21 wystawców, którym w dowód uznania wręczono certyfikaty na Bystrzycką Babkę Wielkanocną i Bystrzyckie Wypieki Wielkanocne. Certyfikaty wręczyła Prezes Stowarzyszenia „Trzy Sosny” pani Beata Szyszka oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Mróz.
Przy okazji prezentacji wielkanocnych wypieków zorganizowano kiermasz palm wielkanocnych, wykonanych przez członków stowarzyszenia i rady sołeckiej oraz pisanek i stroików świątecznych, które cieszyły się dużym powodzeniem i szybko znikały z wystawy. Impreza wywołała duże zainteresowanie mieszkańców. Stała się również inspiracją do organizowania podobnych spotkań w przyszłości.

Święto Baby Wielkanocnej Święto Baby Wielkanocnej Święto Baby Wielkanocnej
Święto Baby Wielkanocnej Święto Baby Wielkanocnej Święto Baby Wielkanocnej
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: