Start Aktualności Wydarzenia "STOKROTKA" NA LIŚCIE PRZEBOJÓW PRW
"STOKROTKA" NA LIŚCIE PRZEBOJÓW PRW Drukuj Email
Środa, 23 Marzec 2011
Zespół Śpiewaczy STOKROTKAZespół Śpiewaczy „Stokrotka” działający przy świetlicy wiejskiej w Lutomi Górnej to trzynaście młodych wspaniałych dziewcząt z pasją i ogromnym szacunkiem do tradycji, obrzędu i muzyki ludowej.

W dniu 22 marca 2011 roku „Stokrotki” odwiedziła Pani Małgorzata Majeran – Kokott wraz z ekipą Polskiego Radia Wrocław, która nagrała program przedstawiony przez „Stokrotkę”.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, Gimnazjum im. Unii Europejskiej z Lutomi Dolnej oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy dwa razy w tygodniu spotykają się w świetlicy wiejskiej w Lutomi Górnej, aby pod czujnym i fachowym okiem muzyka z równie ogromną pasją i miłością do wszystkiego co jest ludowe, swojskie, rodzime - instruktora zespołu Pana Dominika Natanka - rozwijać swoje umiejętności wokalne.

Zespół w swoim repertuarze ma piosenki ludowe z różnych regionów Polski, żołnierskie, harcerskie, kolędy i inne. Występował na różnych uroczystościach lokalnych, gminnych, powiatowych, dolnośląskich.

Program ”Lista Przebojów Ludowych Radia Wrocław” przedstawiany jest w każdy niedzielny poranek na antenie Radia Wrocław, prezentując i promując ludowe zespoły z Dolnego Śląska.
W najbliższą niedzielę na antenie Polskiego Radia będziemy mogli usłyszeć zespół „Stokrotka” no i oczywiście zagłosować na nich.
Lista Przebojów Radia Wrocław pozwala słuchaczom na głosowanie za pomocą SMS lub telefonicznie.

STOKROTKA nagrywa dla PRW STOKROTKA nagrywa dla PRW STOKROTKA nagrywa dla PRW
STOKROTKA nagrywa dla PRW STOKROTKA nagrywa dla PRW STOKROTKA nagrywa dla PRW
STOKROTKA nagrywa dla PRW STOKROTKA nagrywa dla PRW STOKROTKA nagrywa dla PRW
 
STOKROTKA nagrywa dla PRW


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: