Start Aktualności Wydarzenia I EDYCJA GMINNEGO KONKURSU "ZACHOWAĆ OD ZAPOMNIENIA - OSADNICTWO W GMINIE ŚWIDNICA"
I EDYCJA GMINNEGO KONKURSU "ZACHOWAĆ OD ZAPOMNIENIA - OSADNICTWO W GMINIE ŚWIDNICA" Drukuj Email
Środa, 23 Marzec 2011
Konkurs Zachować od zapomnieniaI Edycja Konkursu "Zachować od zapomnienia - osadnictwo w Gminie Świdnica" organizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świdnica.
Główne cele konkursu to: zebranie danych na temat osadnictwa w Gminie Świdnica i okolicach po II wojnie światowej, rozbudzenie zainteresowań historią regionalną, kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy na temat osadnictwa, zbieranie relacji naocznych świadków wydarzeń, zbieranie starych fotografii i propagowanie lokalnych tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości narodowych, integrowanie środowisk oświatowych, kombatanckich i społeczeństwa Gminy Świdnica.

Prace należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście na adres Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. Głowackiego 4, 58 – 100 Świdnica, z dopiskiem „OSADNICTWO W GMINIE ŚWIDNICA” w terminie do 10 czerwca 2011 roku, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 15 czerwca  2011 roku.

Do pobrania:
  • Regulamin konkursu - karta zgłoszenia PDF


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: