Start Aktualności Wydarzenia DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI W POGORZALE
DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI W POGORZALE Drukuj Email
Poniedziałek, 24 Maj 2010
Pogorzała - świetlica środowiskowaZainicjowany 8 lat temu przez dziennikarza radiowego Andrzeja Zalewskiego „Dzień Niezapominajki” stał się tradycją świetlicy środowiskowej w Pogorzale. Tak się złożyło, że już po raz drugi gościliśmy w tym dniu dzieci z zaprzyjaźnionych świetlic świdnickich (OKI Jagiellońska i OKI Zawiszów) oraz świetlicy środowiskowej w Słotwinie. Tegoroczny „Dzień Niezapominajki” odbywał się pod hasłem „Każdy z nas wie, że nasze życie to radość i zdrowie”, bowiem wyżej wymienione świetlice realizują właśnie zadania projektu o tym tytule.
 
   Spotkaliśmy się w Pogorzale we czwartek, 20 maja, by współzawodniczyć w konkursie „Rośliny chronione Sudetów”. W zmaganiach konkursowych wzięły udział pięcioosobowe drużyny wyłonione spośród dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Poszczególne konkurencje oceniało jury w składzie: pani mgr Bożena Dębkowska, nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej – przewodnicząca jury oraz członek jury, pani mgr Elżbieta Chlebowska, dyrektor biblioteki gminnej z Witoszowa Górnego.
 
   Zadania konkursowe rozwiązywało troje dzieci z każdej świetlicy. Pozostałych dwoje zawodników przygotowywało plakat dotyczący ochrony przyrody. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Poziom był wyrównany, ale jury po obliczeniu punktacji ogłosiło wyniki konkursu.
I miejsce zajęła świetlica w Słotwinie, II – świetlica w Pogorzale, III – OKI Jagiellońska, a IV – OKI Zawiszów. Różnice punktowe były minimalne, a na szczególne wyróżnienie zasłużyły dzieci ze świetlicy OKI Zawiszów, które przygotowały piękne zielniki oraz płaskorzeźby z masy solnej przedstawiające znane dzieciom rośliny chronione.
 
Wszystkie świetlice otrzymały w nagrodę dyplomy oraz ciekawe gry, ufundowane przez generalnego sponsora „Dnia Niezapominajki”, PANA JANA KOZARA. właściciela ZAKŁADU OBRÓBKI SKRAWANIEM w Wiśniowej.
Wszystkie dzieci otrzymały także miłe upominki ufundowane przez Urząd Gminy Świdnica.
   
Po zakończeniu konkursu zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek – były pyszne kanapki i ciasta upieczone z tej okazji przez życzliwe panie: Tatianę Gabrylczuk oraz Mariolę Pągowską. Potem śmiechom i zabawom nie było końca – aż trudno było się rozstać. Do zobaczenia za rok!
 
Świetlica - Pogorzała Świetlica - Pogorzała Świetlica - Pogorzała
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: