Start Aktualności Wydarzenia GMINNE OBCHODY 219 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
GMINNE OBCHODY 219 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA Drukuj Email
Środa, 5 Maj 2010
Konstytucja 3 MajaZ okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na placu przed centrum oświatowym w Pszennie odbyło się uroczyste spotkanie upamiętniające to wydarzenie.
Tegoroczne gminne uroczystości 3 Maja rozpoczęła Msza Święta sprawowana w intencji Ojczyzny przez Proboszcza Parafii pw. Św. Mikołaja Ks. Kanonika Kazimierza Gniota. W słowach homilii proboszcz parafii w Pszennie przypomniał niełatwe i bolesne karty historii polskiego narodu, który przez pokolenia walczył o swoją wolność i tożsamość narodową. Bezpośrednio po zakończeniu mszy św. okolicznościowe przemówienie z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wygłosiła wójt gminy Teresa Mazurek. Wójt gminy skierowała również słowa podziękowania na ręce Ks. Proboszcza Kazimierza Gniota za sprawowanie Mszy Św. oraz wygłoszoną homilię, mieszkańcom Pszenna za podjęcie trudu organizacji gminnych obchodów święta 3 Maja –  Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie i Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie – przybliżyła w programie słowno-muzycznym losy tworzenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Montaż „Witaj Majowa Jutrzenko” przygotowała Małgorzata Ochenduszko.

Pomimo zmiennej aury pogodowej wiele radości i emocji dostarczyły występy zespołów artystycznych, w szczególności dzieci z Przedszkola w Pszennie. Swój talent zaprezentował również ZPiT „Bystrzyca”, który w lutym br. świętował XV lecie istnienia, Zespół „Kądziołeczka”, uczniowie należący do koła "Akademia tańca" działającego przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej w ramach projektu "Nie masz haka na bystrzaka", „Stokrotka” młodzieżowy zespół śpiewaczy, mający w repertuarze piosenki ludowe, patriotyczne, harcerskie, Młodzieżowa Formacja Tańca Nowoczesnego „Flesz” z Pszenna Dziecięcy Zespół Taneczny „Smyki” z Pszenna oraz Młodzieżowa Formacja Tańca Nowoczesnego „Pląs” ze Słotwiny. Całość uroczystości zakończyła wspólna zabawa taneczna.
 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: