Start Aktualności Wydarzenia Z RADIEM WROCŁAW W DRUGIE PIĘTNASTOLECIE
Z RADIEM WROCŁAW W DRUGIE PIĘTNASTOLECIE Drukuj Email
Czwartek, 15 Kwiecień 2010
ZPiT BYSTRZYCAPo udanym koncercie jubileuszowym z okazji 15-lat pracy Zespółu Pieśni i Tańca BYSTRZYCA, który odbył się w dniu 06 lutego 2010 roku zespół nadal wzbogaca dotychczasowy dorobek swoich osiągnięć i pracuje nad kolejnym programem.
W dniu 08 kwietnia świetlicę w Bystrzycy Górnej gdzie odbywają sie próby  dwiedziła ekipa Polskiego Radia Wrocław wraz z autorką programu "Lista przebojów ludowych Radia Wrocław" Panią Małgorzatą Majeran-Kokot. Zespół zaprezentował ponad 20 utworów ze swojego bogatego repertuaru obejmującego różne regiony Polski (min. Dolny i Górny Śląsk, Krakowiaki Zaborowskie; Rzeszów; Lublin).

Fenomen zespołu to jego wielopokoleniowość - najmłodsza członkini to zaledwie 4-latka w grupie dziecięcej, grupa młodzieżowa oraz młoda duchem grupa seniorów to cała ekipa zespołu. Podczas nagrań przeprowadzono także wywiady z jego członkami.
O tym jak długo zespół zaistnieje na antenie zależy od słuchaczy, zachęcamy więc do udziału w konkursie sms-wym jaki prowadzi Polskie Rado Wrocław w każde niedzielne przedpołudnie.
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: